Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Pacific Fighters (PC)
OkładkaPacific Fighters (PC)

Pacific Fighters PC

Pacific Fighters to kolejny po znakomitym IL-2 Sturmovik i kilku dodatkach do niego (The Forgotten Battles, The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack oraz Combat Over Europe) symulator lotu z czasów Wojny Światowej przygotowany przez studio Maddox Games.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pacific Fighters Premiera PC

26października2004

pudełko PL

28stycznia2005

producent: Maddox Games wydawca: Ubisoft wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pacific Fighters

IL-2 Sturmovik: 1946

IL-2 Sturmovik

Atak na Pearl Harbor

Pacific Fighters to kolejny po znakomitym IL-2 Sturmovik i kilku dodatkach do niego (The Forgotten Battles, The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack oraz Combat Over Europe) symulator lotu z czasów Wojny Światowej przygotowany przez studio Maddox Games. W dotychczasowych, wyżej wymienionych tytułach, mieliśmy możliwość uczestniczenia w walkach nad Europą, tym razem autorzy skupili się na zaciętych zmaganiach jakie miały miejsce w rejonie Pacyfiku.

Pilotując samoloty sił Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, bądź Imperium Japońskiego weźmiemy udział w wielu sławnych bataliach, w tym takich jak Bitwa o Midway, Bitwa o Guadalcanal czy o Iwo Jimę. W sumie w grze pojawia się ponad 40 maszyn, w kokpitach których można zasiąść, m.in.: F6F Hellcat, Zero, Supermarine Seafire, SBD Dauntless, Aichi Val, Mitsubishi G4M Betty i B-25 Mitchell. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii tej serii możliwe jest operowanie (startowanie i lądowanie) z pokładach lotniskowców w czasie walki.

Podczas działań wojennych toczymy zaciekłe potyczki myśliwskie, wykonujemy szereg nalotów bombowych i ataków torpedowych. Celami są zarówno wrogie samoloty, jak i flota nawodna oraz instalacje naziemne, fortyfikacje nabrzeżne czy pojazdy, czołgi, ciężarówki, itp. Wszystko to zostało zrealizowane przy użyciu mocno udoskonalonego silnika graficznego zastosowanego pierwotnie w IL-2 Sturmovik, co gwarantuje niezapomniane wrażenia audiowizualne. Łącznie rozgrywka ma miejsce na 16 mapach drobiazgowo odzwierciedlających takie regiony jak Guadalcanal, Pearl Harbor i Singapur.

Prócz ciekawie zrealizowanego trybu singleplayer, Pacific Fighters oferuje również grę w trybie multiplayer (free-for-all, cooperative, itp.)

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 128  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 224 głosów czytelników.

Pacific Fighters cena w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Pacific Fighters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Pacific Fighters Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.1 GB HDD