Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Pacific Fighters (PC)

Pacific Fighters PC

Pacific Fighters to kolejny po znakomitym IL-2 Sturmovik i kilku dodatkach do niego (The Forgotten Battles, The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack oraz Combat Over Europe) symulator lotu z czasów Wojny Światowej przygotowany przez studio Maddox Games.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Pacific Fighters (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26października2004

28stycznia2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pacific Fighters to kolejny po znakomitym IL-2 Sturmovik i kilku dodatkach do niego (The Forgotten Battles, The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack oraz Combat Over Europe) symulator lotu z czasów Wojny Światowej przygotowany przez studio Maddox Games. W dotychczasowych, wyżej wymienionych tytułach, mieliśmy możliwość uczestniczenia w walkach nad Europą, tym razem autorzy skupili się na zaciętych zmaganiach jakie miały miejsce w rejonie Pacyfiku.

Pilotując samoloty sił Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, bądź Imperium Japońskiego weźmiemy udział w wielu sławnych bataliach, w tym takich jak Bitwa o Midway, Bitwa o Guadalcanal czy o Iwo Jimę. W sumie w grze pojawia się ponad 40 maszyn, w kokpitach których można zasiąść, m.in.: F6F Hellcat, Zero, Supermarine Seafire, SBD Dauntless, Aichi Val, Mitsubishi G4M Betty i B-25 Mitchell. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii tej serii możliwe jest operowanie (startowanie i lądowanie) z pokładach lotniskowców w czasie walki.

Podczas działań wojennych toczymy zaciekłe potyczki myśliwskie, wykonujemy szereg nalotów bombowych i ataków torpedowych. Celami są zarówno wrogie samoloty, jak i flota nawodna oraz instalacje naziemne, fortyfikacje nabrzeżne czy pojazdy, czołgi, ciężarówki, itp. Wszystko to zostało zrealizowane przy użyciu mocno udoskonalonego silnika graficznego zastosowanego pierwotnie w IL-2 Sturmovik, co gwarantuje niezapomniane wrażenia audiowizualne. Łącznie rozgrywka ma miejsce na 16 mapach drobiazgowo odzwierciedlających takie regiony jak Guadalcanal, Pearl Harbor i Singapur.

Prócz ciekawie zrealizowanego trybu singleplayer, Pacific Fighters oferuje również grę w trybie multiplayer (free-for-all, cooperative, itp.)

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 128  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 224 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Pacific Fighters

Klasyfikacja PEGI Pacific Fighters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pacific Fighters

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.1 GB HDD
Pacific Fighters - recenzja gry
Pacific Fighters - recenzja gry

Recenzja 8 marca 2005, 11:44

Jeszcze większy problem pojawia się w chwili, gdy pod kołami nie masz szerokiej nawierzchni pasa startowego, lecz króciutki, rozkołysany pokład lotniskowca! Jeśli jednak nawet wystartujesz i pomyślnie wykonasz swoje zadanie, prawdziwa próba Twoich umiejętności pilotażu zaczyna się w chwili, gdy musisz wylądować z powrotem. Nie bez powodu piloci operujący z lotniskowców cieszą się największym szacunkiem wśród lotniczej braci. PF realistycznie oddaje te trudne warunki; trzeba z wielkim wyczuciem kontrolować prędkość, wysokość i kat podchodzenia do lądowiska. Jeśli popełnisz błąd, samolot gruchnie ciężko o pokład i, podskakując, spadnie do morza lub nie zaczepi hakiem o rozciągniętą w poprzek pokładu linę hamownicy i również skończy za burtą.