Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Combat Flight Simulator 2: WWII Pacific Theater (PC)

Microsoft Combat Flight Simulator 2: WWII Pacific Theater PC

Combat Flight Simulator 2 to kontynuacja udanego symulatora stworzonego przez firmę Microsoft. Akcja przenosi nas w czasy II Wojny Światowej w rejon walk prowadzonych na Pacyfiku.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka Microsoft Combat Flight Simulator 2: WWII Pacific Theater (PC)

data premiery gry w wersji PC:

1października2000

15grudnia2000

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Flight Simulator 2 przenosi nas w czasy II Wojny Światowej w rejon walk prowadzonych na Pacyfiku. Można pilotować szczegółowo odwzorowane samoloty siedząc w oddanych z detalami kokpitach. Dokładnie została oddana charakterystyka każdego samolotu włącznie z awioniką i dynamiką lotu. Dostępne są wszystkie maszyny walczące nad Pacyfikiem w 1940 roku od delikatnego Zero do śmiercionośnych Corsaira i Hellcata. Realizmu dodają detale jak powiewające poszycia samolotów, drgające skrzydła, odstraszające malowidła oraz widoczne uszkodzenia powietrznych maszyn. Renderowane miejsca bitew takie jak Papua Nowa Gwinea, Mariany czy Midway ukazują historyczne scenerie od porośniętych dżunglą wzgórz po rafy koralowe.

Do wykonania są pojedyncze misje dla jednego gracza lub cała kampania. Dzięki wbudowanemu Mission Builder można stworzyć własne kampanie odtwarzające inne znane konflikty wojenne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 195 PLN

Gry podobne do Microsoft Combat Flight Simulator 2: WWII Pacific Theater

Klasyfikacja PEGI Microsoft Combat Flight Simulator 2: WWII Pacific Theater

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Microsoft Combat Flight Simulator 2: WWII Pacific Theater

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300 Mhz
  • 128 MB RAM
  • akcelerator 3D
  • karta dźwiękowa + wykorzystuje joystick
Za sterami A-10...

wiadomość18 września 2001

Na rodzimych półkach sklepowych miłośnicy gier symulacyjnych na próżno mogą wypatrywać znakomitych dodatków do całej gamy symulatorów Microsoftu wydawanych np. przez Just Flight czy AlphaSim. W przypadku tego ostatniego sytuacja jest o tyle lepsza, że część produktów jest możliwa do kupienia i pobrania online. Jedną z ostatnich nowości zaprezentowanych przez tą firmę jest model samolotu szturmowego Republic A-10 Thunderbolt II do CFS 2/FS2000.

Następca Janes Combat Net?

wiadomość25 lipca 2001

Od czasu zamknięcia najpopularniejszego „symulacyjnego” serwisu matchmaking’owego miłośnicy tego gatunku mieli bardzo utrudnioną możliwość gier wieloosobowych. Być może obecnie sytuacja ulegnie poprawie dzięki nowemu serwisowi Hyperfighter.

Tora, Tora, Tora...!!!

wiadomość17 lipca 2001

Wielu z was zapewne zdążyło oglądnąć najnowszą amerykańską superprodukcję filmową Pearl Harbor. Jeżeli dodatkowo lubicie gry symulacyjne Microsoft’u nie przegapcie nowego dodatku do CFS 2 poświęconego właśnie wydarzeniom z słonecznego poranka 7 grudnia 1941 roku.

Czy jesteś cierpliwy?

wiadomość16 lipca 2001

Od chwili powstania znakomitego symulatora lotu Combat Flight Simulator 2 wiadomo było, że miłośnicy tego gatunku bardzo szybko zaczną tworzyć rozmaite dodatki. Mimo, że od jego premiery upłynął już spory kawał czasu zapał i wyobraźnia wirtualnych pilotów zdają się nie mieć granic. Niejednokrotnie jednak osoby, które chciałyby zapoznać się z nowymi dodatkami muszą uzbroić się w cierpliwość. Dobrym przykładem na to jest np. kampania "Norway 1942".

Co nowego z Alpha Simulations?

wiadomość10 lipca 2001

Niezawodny zespół z Alpha Simulations w kolejnym dodatku do CFS2 i FS2000 udostępnił nowy typ samolotu. Tym razem jest to Dassault Super Etendard, dzięki obecności którego (wraz z wydanym wcześniej przez Just Flight dodatkiem Harrier Jump Jet) można wreszcie wiernie odwzorować atmosferę powietrzno-morskich pojedynków z okresu Wojny Falklandzkiej z 1982 roku.