Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2009, 10:28

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 lutego 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Team Fortress 2, start otwartej bety Quake Live, 50 Cent rozważa ekranizację Saints Row, data premiery Flock!, pudełkowa wersja EVE Online, Square Enix na Steamie, Revolution Software rozważa wznowienia kolejnych klasycznych przygodówek i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Team Fortress 2, start otwartej bety Quake Live, 50 Cent rozważa ekranizację Saints Row, data premiery Flock!, pudełkowa wersja EVE Online, Square Enix na Steamie, Revolution Software rozważa wznowienia kolejnych klasycznych przygodówek i inne. Zapraszamy do lektury.

Team Fortress 2

Valve udostępniło aktualizację Team Fortress 2, rozbudowującą postać Zwiadowcy, dodającą kilka nowych map stworzonych przez graczy oraz usuwającą parę irytujących błędów. Update rozprowadzony jest poprzez Steama.

Quake Live

Otwarta beta Quake Live wystartowała. Uwaga: w związku z ogromnym zainteresowaniem serwis gry otwiera się bardzo długo i tak też przebiega pobieranie potrzebnych plików.

Saints Row

Popularny raper 50 Cent chce nabyć prawa do ekranizacji Saints Row, popularnej serii gier gangsterskich stanowiących alternatywę dla cyklu GTA. Ciekawe, czy jeżeli transakcja dojdzie do skutku zagra w niej którąś z głównych ról.

Left 4 Dead

Valve opublikowała przez Xbox Live obszerną łatkę do strzelaniny Left 4 Dead. Usuwa ona sporą liczbę denerwujących błędów. Pełną ich listę znajdziecie w tym miejscu.

Flock!

Poznaliśmy oficjalną datę premiery interesująco zapowiadającej się produkcji o tytule Flock! Dzieło Proper Games, w którym przejmujemy kontrolę nad latającym spodkiem i staramy się pozyskać jak największą liczbę zwierząt hodowlanych, trafi do sprzedaży 7 (PC), 8 (X360, Xbox Live Arcade) oraz 9 kwietnia (PS3, PlayStation Store). Póki co nie znamy ceny Flock!.

EVE Online

10 marca do amerykańskich sklepów trafi pudełkowa wersja popularnego kosmicznego MMO o tytule EVE Online. W jej skład wejdzie m.in. wszystkich dziesięć dodatków, w tym najnowsza Apocrypha, 60 dni darmowej gry, a także ekskluzywny transportowiec kosmiczny Interbus Shuttle. Cena ustalona została na poziomie 34,95 dolarów.

Square Enix

W ofercie amerykańskie i europejskiego Steama już niebawem zaczną się pojawiać produkcje japońskiej firmy Square Enix. Jako pierwsza do cyfrowej sprzedaży trafi jRPG The Last Remnant. Dzieło będzie można nabyć począwszy od 9 kwietnia. Póki co nie znamy ceny gry, ani też tytułów kolejnych produkcji mogących trafić do Steama. Możliwe, że jedną z nich będzie strategia Supreme Commander 2, wydawana przez Square Enix.

Hearts of Iron III

Rozpoczęły się zapisy na oficjalne beta-testy strategii czasu rzeczywistego Hearts of Iron III, osadzonej w klimacie drugiej wojny światowej. Wszyscy zainteresowani powinni skierować swoje kroki w to miejsce, gdzie znajdą odpowiedni formularz.

Hothead Games

Firma Hothead Games poinformowała, że już niedługo do sprzedaży trafi pecetowa wersja zręcznościówki The Maw, znajdującej się w ofercie Xbox Live Arcade od zeszłego miesiąca. W tym samym czasie we własną edycję świetnego Braida zagrają również posiadacze Macintoshy.

Square Enix

Japońskie Square Enix pozyskało kolejny pakiet akcji brytyjskiej firmy Eidos. Firma odkupiła ponad 11% udziałów od Insight Investment Management oraz Pioneer Investment Management. Aktualnie popularny producent i wydawca dysponuje już ponad 32% akcji Eidos. Przypominamy, że oferta zakupu została złożona w pierwszej połowie lutego.

Revolution Software

Firma Revolution Software rozważa możliwość wznowienia na konsolach Nintendo kolejnych odsłon cyklu Broken Sword oraz innej przygodówki z lat 90’, kultowej w pewnych kręgach Beneath a Steel Sky. Uzależnione jest to jednak od udanej sprzedaży Broken Sword: Shadows of the Templars (Director’s Cut), której światowa premiera odbędzie się już w drugiej połowie przyszłego miesiąca.

Battlefield: Bad Company 2

Amerykańska sieć sklepów Gamestop podaje, że gra Battlefield Bad Company 2 zadebiutuje już 28 września bieżącego roku. Pozostaje to w opozycji do wcześniejszych zapowiedzi firmy Electronic Arts, jakby tytuł miał się pojawić dopiero w 2010 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Guitar Hero: Metallica

Overlord Minions

Star Trek Online

Jumpgate: Evolution

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark

Wallace & Gromit’s Grand Adventures

Black Sigil: Blade of the Exiled

Grand Ages: Rome

Singularity

Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time

Call of Juarez: Więzy Krwi

Dante's Inferno

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Lost Planet 2

Singularity

Tomb Raider: Underworld - Beneath The Ashes

Tom Clancy's H.A.W.X.

Killzone 2

Call of Juarez: Więzy Krwi

Dante's Inferno

gry