Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2009, 10:26

Pierwsze spojrzenie na Assassin’s Creed 2?

Na wstępie ważna informacja – wszystko, o czym napiszę, traktujmy w kategoriach plotki. Ale na tyle smakowita to plotka, że warto o niej wspomnieć. O co chodzi? O sequel Assassin’s Creed.

Na wstępie ważna informacja – wszystko, o czym napiszę, traktujmy w kategoriach plotki. Ale na tyle smakowita to plotka, że warto o niej wspomnieć. O co chodzi? O sequel Assassin’s Creed.

Od początku było wiadomo, że zaprezentowana w 2007 roku historia Desmonda, zwykłego chłopaka o niezwykłym drzewie genealogicznym, będzie trylogią. Ubisoft doniósł niedawno, że Assassin’s Creed 2 powinien pojawić się jeszcze w tym roku (najpewniej na święta). A co mamy wam do przekazania dzisiaj? Opowieść z cyklu „doniesienia od zagranicznego dziennikarza, który widział AC2 w akcji”. Posłuchajmy.

Serwis Destructoid otrzymał maila od człowieka, który miał przyjemność obcować z pierwszymi ruchomymi (i nie tylko) obrazami kontynuacji Assassin’s Creed. Oto najciekawsze fragmenty tego, co napisał: „Wenecja w XV/XVI wieku, kamera pokazuje tętniące życiem miasto. Wyobraźcie sobie cywili z AC1, ale w większej interakcji między sobą. Widzimy atrakcyjną dziewczynę otrzymującą pieniądze od pewnego mężczyzny. Następnie – dwóch mężczyzn, jeden chudy, jeden gruby, schodzą z łodzi w towarzystwie strażników i udają się na rynek, na którym odbywa się bal maskowy. Widziana wcześniej dziewczyna podchodzi do chudego i zaprasza go do tańca. Gdzieś z boku pojawia się mężczyzna w stroju tancerza i szybkim ruchem dźga (za pomocą ukrytego ostrza) chudego mężczyznę w szyję. Gruby zauważa to, wysyła strażników by schwytali zabójcę, a sam rzuca się do ucieczki. Zabójca jest jednak szybki i szybko wskakuje na dachy goniąc grubasa. Po efektownym zeskoku i kilku słowach ze strony ofiary, zabójca wyjmuje małą kuszę i strzela.” Tak wyglądał zwiastun pokazany owemu dziennikarzowi przez chłopaków z Ubisoftu.

Po prezentacji zaprezentowano jeszcze kilka obrazków pokazujących głównego bohatera w kilku rodzajach stroju – przebieranki będą ważną częścią Assassin’s Creed 2. Postać na tych artworkach została nazwana Ezio – włoskie imię powiązane znaczeniowo z greckim słowem oznaczającym orła. Czyli wszystko pasuje. AC2 ma zostać pokazany w tym roku na jednej z dużych imprez – najprawdopodobniej E3. Pozostaje czekać na informacje z pewniejszych źródeł.

Pierwsze spojrzenie na Assassin’s Creed 2? - ilustracja #1
Ciao signore! Come stai?