Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Overlord: Minions (NDS)
OkładkaOverlord: Minions (NDS)

Overlord: Minions NDS

Kieszonkowa wersja popularnej gry akcji. Sterujemy drużyną czterech diablików, umiejętnie wykorzystując zdolności stworków w celu rozwiązywania łamigłówek i pokonywania przeciwników.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Overlord: Minions Premiera NDS

23czerwca2009

pudełko PL

25czerwca2009

producent: Triumph Studios wydawca: Codemasters wydawca PL: Codemasters

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Overlord: Minions

Star Trek: Tactical Assault

Ninjatown

Robocalypse

Overlord Minions jest kieszonkową wersją gry akcji, która pierwotnie ukazała się na komputery osobiste oraz na konsole Xbox 360 i PS3. Gracz steruje zabawnie wykonanymi stworkami, rozwiązując łamigłówki i pokonując przeciwników. Jedyną platformą docelową dla Overlord Minions jest przenośna konsola Nintendo DS.

Akcja omawianej produkcji rozgrywa się przed wydarzeniami opowiedzianymi w Overlord. Gracz przejmuje kontrolę nad drużyną czterech diablików (Minions), wykonując zadania zlecane bezpośrednio przez lorda ciemności. Główni bohaterowie muszą przyczynić się do powstrzymania pewnego kultu, dążącego do stworzenia hybryd ludzi oraz smoków.

W skład dowodzonej drużyny wchodzą Blaze, Giblet, Stench oraz Zap. Podobnie jak w pełnoprawnej produkcji, stworki różnią się od siebie kolorem skóry, co jest równoznaczne z ich unikalnymi zdolnościami. Czerwony diablik jest w stanie manipulować żywiołem ognia w celu podpalania określonych obiektów i rażenia z przeciwników z większych odległości, niebieski jako jedyny może przebywać w wodzie, zielony potrafi wytwarzać trujący gaz, a brązowy najlepiej sprawdza się w walce wręcz.

Rola gracza polega na wydawaniu stworkom odpowiednich rozkazów, w zależności od aktualnej sytuacji na planszy. W kampanii dla pojedynczego gracza do pokonania jest kilkanaście poziomów, rozgrywanych zarówno na powierzchni, jak i w jaskiniach. Podobnie jak w pierwotnej wersji, zabawa przepełniona jest akcentami humorystycznymi. Mowa tu zarówno o nietypowych przeciwnikach, jak i zabawnie ukazanych akcjach w wykonaniu dowodzonych diablików.

Zabawa w całości odbywa się z wykorzystaniem ekranu dotykowego konsoli. W taki właśnie sposób wybiera się diabliki i wskazuje im miejsca, do których mają się udać. Oprawa wizualna Overlord Minions prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Zmagania obserwowane są w rzucie izometrycznym i z użyciem kamery zawieszonej nad sterowaną drużyną. Górny ekran konsoli wykorzystywany jest między innymi do wyświetlania mapy okolicy oraz pasków zdrowia poszczególnych diablików.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Overlord: Minions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.