Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2008, 11:23

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: GTA: San Andreas trafi do Xbox Originals, Zeno Clash opóźnione, aktualizacja PlayStation Store, kontynuacja Overlorda ponownie z Rhianną Pratchett. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: GTA: San Andreas trafi do Xbox Originals, Zeno Clash opóźnione, aktualizacja PlayStation Store, kontynuacja Overlorda ponownie z Rhianną Pratchett. Zapraszamy do lektury.

Grand Theft Auto: San Andreas

Już w ten poniedziałek w ramach akcji Xbox Originals opublikowana zostanie gra o tytule GTA : San Andreas. Produkt, będący jedną z najlepiej sprzedających się produkcji w historii rynku elektronicznej rozrywki, będzie można nabyć za równowartość 1200 punktów.

Harvest Moon: Island of Happiness

Nintendo postanowiło określić europejską datę premiery Harvest Moon: Island of Happiness – produkcji, w której wcielimy się w rolnika, powstającej na Nintendo DS. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że dojdzie do niej 12 grudnia.

Zeno Clash

Zeno Clash, produkcja opracowywana na bazie silnika Source przez chilijskie studio ACE Team, została opóźniona. Do premiery tej wyjątkowo brutalnej, pecetowej gry akcji (FPP) dojdzie dopiero w lutym 2009 roku.

King of Fighters Collection

Firma Ignition, wydawca gier SNK Playmore, poinformowała o planach wydania jeszcze tej zimy zestawu King of Fighters Collection na PlayStation 2, Wii i PSP. W jego skład wejdzie pięć pierwszych odsłon cyklu (od wersji 94 do 98).

Rare

Według niepotwierdzonych informacji, studio Rare może pracować nad trzecią odsłoną cyklu Killer Instinct. Miałyby to sugerować karty do Viva Pinata, których aktywacja prowadzi do pojawienia się w grze trzech stworzeń znanych z bijatyki wydanej po raz pierwszy w 1994 roku. O tym, jak jest naprawdę powinniśmy dowiedzieć się niedługo.

Cartoon Network

Telewizja Cartoon Network poinformowała o planach wydania komputerowej gry MMO, w której otrzymamy możliwość wcielenia się w najbardziej znanych bohaterów kreskówek emitowanych na jej łamach. FusionFall powinno się ukazać w grudniu. Jej producentem jest studio Grigon Entertainment.

PlayStation Store

Dzisiaj w ramach PlayStation Store zadebiutowało kilka istotnych materiałów. Znalazły się wśród nich: SOCOM: Confrontation (39,99 dolarów), znane z pierwszego PlayStation Sno-Cross Championship Racing (5,99 dolarów), dodatki do Tiger Woods PGA TOUR 09, Eye of Judgement, Rock Band (album Dr. Feelgood zespołu Motley Crue), a także wersja demonstracyjna MotorStorm: Pacific Rift i liczne zwiastuny.

Portal: Still Alive

W przyszłą środę w ramach serwisu Xbox Live Arcade zadebiutuje produkcja o tytule Portal: Still Alive. W jej skład wejdzie słynny Portal oraz zestaw dodatkowych misji. Gra będzie kosztować 1200 punktów.

50 Cent: Blood on the Sand

Brytyjska organizacja BBFC potwierdziła ostatnie doniesienia w sprawie nowego wydawcy 50 Cent: Blood on the Sand. Jest nim faktycznie THQ. Debiut produkcji nastąpi w okresie świątecznym.

Overlord

Rhianna Pratchett, wielokrotnie nagradzana autorka scenariusza do popularnego Overlorda, córka słynnego Terry’ego Pratchetta, została zaangażowana do napisania historii do drugiej odsłony cyklu i specjalnych edycji jedynki na konsole Nintendo: Overlord: Dark Legend oraz Overlord Minions. Premiery wszystkie gier odbędą się w 2009 roku.

Sklep Gry-OnLine

Miło nam poinformować, że Sklep Gry-OnLine rozpoczął zbieranie zamówień przedpremierowych na grę Tomb Raider: Underworld w wersjach na PC i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Ceny poszczególnych edycji ustalone zostały na następujących poziomach: PC – 89,90 złotych, Xbox 360/PS3 – 219,90 złotych (przy czym sugerowane ceny dystrybutora to 109,90 złotych dla PC i 239,90 złotych dla konsol). Polska premiera wszystkich wersji gry odbędzie się pod koniec przyszłego miesiąca, najprawdopodobniej 21 listopada.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Spore: Creepy & Cute Parts Pack

Dead Space

Deadly Creatures

Europa Universalis: Rzym – Vae Victis

EverQuest II: The Shadow Odyssey

Baja: Edge of Control

Sonic and the Black Knight

Ninjatown

Imperium Romanum 2

Gears of War 2

Double D Dodgeball

Dragon Age: Początek

de Blob

Big Beach Sports

Beyond Protocol

Dynasty Warriors: Strikeforce

Big League Sports

Eternal Sonata

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

DC Universe Online

Dead Space

Golden Axe: Beast Rider

Command & Conquer: Red Alert 3

Moto Racer DS

Double D Dodgeball

Real Heroes: Firefighter

Fragile: Farewell Ruins of the Moon

Madagascar: Escape 2 Africa

Gears of War 2

Golden Axe: Beast Rider

Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium

gry