Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Deadly Creatures (Wii)
OkładkaDeadly Creatures (Wii)

Deadly Creatures Wii

Brutalna i mroczna gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z dwóch dostępnych drapieżników - skorpionem lub tarantulą. Staramy się przeżyć w niekorzystnym środowisku.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deadly Creatures Premiera Wii

9lutego2009

producent: Rainbow Studios/THQ Digital Phoenix wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Deadly Creatures to mroczna gra akcji, w której przejmujemy bezpośrednią kontrolę nad wybranym przez siebie drapieżnikiem. Przemieszczamy się po trójwymiarowych planszach, starając się przede wszystkim utrzymać przy życiu. Za przygotowanie gry odpowiedzialna jest firma Rainbow Studios, znana w głównej mierze dzięki ścigałkom z serii MX vs. ATV oraz zręcznościówkom bazującym na słynnym filmie animowanym Cars. Deadly Creatures opracowano wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo Wii.

W trakcie zabawy możemy przejąć kontrolę nad jednym z dwóch różnych drapieżników. W zależności od dokonanego przez nas wyboru, jest to skorpion lub tarantula. Warto dodać, iż producent duży nacisk położył na odwzorowanie ich realistycznych zachowań. Przygotowany przez autorów Deadly Creatures wątek fabularny w całości opiera się na konieczności przetrwania w bardzo niekorzystnym środowisku. Przydzielane nam zadania dotyczą zarówno przedostawania się w pozornie niedostępne miejsca, jak i pozyskiwania pożywienia.

Sterowane przez nas drapieżniki muszą w szczególności radzić sobie z napotykanymi przeciwnikami. Są to między innymi osy, jaszczurki oraz czarne wdowy. Najpoważniejszym przeciwnikiem jest jednak sam człowiek. Zabawa w bardzo dużym stopniu opiera się na wykorzystaniu unikalnych funkcji Wii-Mote’a. Odpowiednio manipulując kontrolerem możemy wyprowadzać różne rodzaje ataków. Producent przewidział też opcję odblokowywania przez nas silniejszych uderzeń oraz łączenia ich w combosy. Z racji tego, iż gra powstała z myślą o dojrzałych użytkownikach Wii, rozgrywka obfituje w wiele brutalnych rozwiązań.

Otoczenie badane jest z perspektywy trzeciej osoby, tak więc sterowany przez nas drapieżnik przez cały czas widoczny jest na ekranie. Producentom udało zadbać o mroczny charakter rozgrywki, co szczególnie widoczne jest na przykładzie badanych lokacji. Duży nacisk położono na ukazanie realistycznej animacji pojawiających się na ekranie drapieżników.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Deadly Creatures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.