Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Spore: Creepy & Cute Parts Pack (PC)

Spore: Śmieszne i Straszne PC

Spore: Creepy & Cute Parts Pack

Spore: Creepy & Cute Parts Pack to pierwszy oficjalny dodatek do niezwykle popularnej gry Spore. Pakiet zawierający mnóstwo nowych elementów został przygotowany przez firmę Maxis, znaną prócz powyższych tytułów z wielu równie popularnych produkcji (np. SimCity, seria The Sims).

To jest dodatek do gry Spore.

Symulacje

PC Windows
Okładka Spore: Creepy & Cute Parts Pack (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18listopada2008

21listopada2008

pudełko PL

Spore: Creepy & Cute Parts Pack to pierwszy oficjalny dodatek do niezwykle popularnej gry Spore. Pakiet zawierający mnóstwo nowych elementów, został przygotowany przez firmę Maxis, znaną prócz powyższych tytułów z wielu równie popularnych produkcji (np. SimCity, The Sims).

Spore to bardzo oryginalna gra, oferująca dość rozbudowaną rozgrywkę, podzieloną na kilka zupełnie różnych od siebie etapów. Każdy z nich przedstawia kolejne stadia ewolucji. Zaczynamy więc jako taplająca się w błotku komórka, by po bezpardonowej walce o przetrwanie w końcu wyjść na ląd, rozwinąć możliwości mózgu, założyć własne plemię, zbudować cywilizację, zdobyć świat i ostatecznie wyruszyć na podbój kosmosu.

Według wielu graczy, najprzyjemniejszym jednak elementem tego tytułu jest tworzenie własnych niezwykłych stworów, jednostek, budowli oraz praktycznie nieograniczona możliwość modyfikowania tych już istniejących, powstałych w umysłach osób odpowiedzialnych za grę. Ważnym aspektem tego podejścia jest także fakt, że naszą twórczość możemy udostępniać w sieci, dzieląc się pomysłami z resztą użytkowników. To podejście zaowocowało milionami autorskich dzieł, które zaludniły wirtualny świat Spore.

Niniejszy dodatek przeznaczony jest właśnie dla miłośników gry lubujących się w kreowaniu nowych istot. Zawiera on bowiem ogromną liczbę (ponad 100) nieznanych wcześniej elementów składowych, jakie możemy wykorzystać do tworzenia, czy modyfikowania naszych potworków. Nowości podzielone zostały zgodnie z tytułem dodatku, na urocze i przerażające. Pierwsze są więc śliczne i nieco kreskówkowe, a drugie okropne i ohydne, umożliwiając zwichrowanym umysłom tworzenie najdziwniejszych koszmarów.

Dodane elementy to przede wszystkim: nowe części ciała, wzbogacone opcje malowania naszych milusińskich (o 48 wzorów), 24 nowe animacje oraz specjalnie przygotowane tła. Powyższy dodatek wymaga posiadania pełnej wersji Spore lub Spore: Fabryka Stworów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 266 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Spore: Śmieszne i Straszne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Spore: Śmieszne i Straszne

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 768 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 6 GB HDD, Windows XP/Vista

Wysyp informacji o Darkspore
Wysyp informacji o Darkspore

wiadomość21 lipca 2010

Wypuszczone przed dwoma laty Spore okazało się wartościową pozycją, ale nie da się ukryć, że gra nie spełniła do końca wszystkich pokładanych w niej nadziei. Teraz twórcy podejmują kolejną próbę zdobycia uznania graczy. Tym razem ich orężem będzie produkcja RPG w stylu Diablo.

Spore powróci w grze akcji z elementami RPG?
Spore powróci w grze akcji z elementami RPG?

wiadomość11 lipca 2010

Spore to jedna z ostatnich produkcji studia Maxis, znanego również z takich marek jak SimCity, czy The Sims. Wygląda na to, że deweloper szykuje nową odsłonę serii o potworkach, która najwyraźniej będzie połączeniem akcji z elementami RPG. Tak wynika z harmonogramu tegorocznej imprezy San Diego Comic-Con, zaplanowanej na drugą połowę tego miesiąca.

Electronic Arts rejestruje nazwę Darkspore
Electronic Arts rejestruje nazwę Darkspore

wiadomość7 maja 2010

Śledzenie rejestracji nowych znaków handlowych od dawna jest doskonałą metodą na poznanie, nad czym po kryjomu pracują studia deweloperskie. Tym razem to Electronic Arts złożyło wnioski rejestracyjne, które zainteresować powinny wszystkich fanów Spore.

Spore trafi do kin
Spore trafi do kin

wiadomość2 października 2009

Filmowe adaptacje gier, często z pozoru w ogóle nie nadających się na takową przeróbkę, nie są już dla nas żadnym zaskoczeniem. Dlatego też informację o rychłym rozpoczęciu prac nad pełnometrażowym, animowanym filmem bazującym na marce Spore, przyjęliśmy ze spokojem bliskim stoickiemu.

Zwolnienia u producentów Wolfensteina i Spore

wiadomość27 sierpnia 2009

26 sierpnia dla kilkudziesięciu pracowników firm Raven Software oraz EA Maxis nie był zbyt szczęśliwy. W obu przypadkach przeprowadzone zostały bowiem poważne zwolnienia. O ile jednak u producentów nowego Wolfensteina nie są one wielkim zaskoczeniem, o tyle takowych problemów w zespole odpowiedzialnym za Spore nie spodziewał się prawdopodobnie nikt.