Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2009, 13:26

autor: Hed

Robot Chicken i Spore – darmowa zawartość DLC wraz z dodatkiem Galactic Adventures

Wiemy już, co wyniknie z połączenia Spore, czyli popularnej gry studia Maxis, z prześmiewczym serialem animowanym Robot Chicken. Wraz z premierą drugiego dodatku do tej produkcji – nazwanego Galactic Adventures – w sieci pojawi się bonusowa zawartość DLC, stworzona właśnie przez twórców serialu. Rozszerzenie będzie zupełnie absurdalne i podobno dostępne zupełnie za darmo dla wszystkich fanów.

Wiemy już, co wyniknie z połączenia Spore, czyli popularnej gry studia Maxis, z prześmiewczym serialem animowanym Robot Chicken. Wraz z premierą drugiego dodatku do tej produkcji – nazwanego Galactic Adventures – w sieci pojawi się bonusowa zawartość DLC, stworzona właśnie przez twórców serialu. Rozszerzenie będzie zupełnie absurdalne i dostępne najprawdopodobniej za darmo dla wszystkich fanów.

Cała sprawa została zapowiedziana kilka dni temu, kiedy to na oficjalnej stronie Spore pojawiła się zapowiedź powyższej kooperacji. Została ona uzupełniona zabawnym filmem przedstawiającym kulisy produkcji. Teraz wiemy już, że chodzi o dodatek DLC. Gracze mogą spodziewać się, jak twierdzą sami autorzy, misji z wybuchającymi odchodami, rozwścieczonymi yeti oraz wrzeszczącymi bibliotekarzami.

Robot Chicken i Spore – darmowa zawartość DLC wraz z dodatkiem Galactic Adventures - ilustracja #1

Seth Green, jeden z pomysłodawców Robot Chicken, zapewnia, że członkowie jego ekipy są wielkimi fanami Spore, więc pomoc przy tworzeniu Galactic Adventures była czystą przyjemnością i naturalną koleją rzeczy. Jak powiedział Matt Senreich, większość osób pracujących nad serialem jest zagorzałymi miłośnikami gier. Dlatego też odrzucenie propozycji wystosowanej przez autorów gry było niemożliwe.

Dzięki projektowi twórcy otrzymali dosłownie zupełną swobodę twórczą, zwykle ograniczaną pewnymi aspektami. Autorzy zapewniają, że fani Robot Chickena docenią dość zróżnicowane i absurdalne bonusowe przygody. Zespół ma nadzieję na odzew fanów w sprawie i pojawienie się stworzonych przez graczy kolejnych przygód i epizodów. Biorąc pod uwagę konstrukcję Spore, można być tego pewnym.