Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Overlord: Dark Legend (Wii)

Overlord: Dark Legend Wii

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w postać mrocznego władcy. Przemierzamy baśniową krainę, rozwiązując zadania i dowodząc grupami zabawnie wykonanych diabełków.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Overlord: Dark Legend (Wii)

producent: Climax Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

23czerwca2009

25czerwca2009

pudełko PL

Overlord Dark Legend to pełnoprawny prequel gry Overlord, która pierwotnie ukazała się na konsoli Xbox 360 oraz na komputerach osobistych. Gracz ponownie staje przed możliwością eksploracji baśniowej krainy w ciele złego władcy. Jedyną platformą docelową dla Dark Legend jest konsola Nintendo Wii, choć na DS-a wydano zbliżoną tematycznie grę Overlord Minions.

Przedstawiane w grze wydarzenia rozgrywają się przed historią opowiedzianą w Overlord. Gracz tym razem wciela się w postać nieco młodszego i mniej doświadczonego tyrana. Podobnie jak w oryginale, baśniowy świat ukazany jest z przymrużeniem oka. Krainę zamieszkują więc zabawnie zachowujące się postaci, z którymi można wchodzić w różne rodzaje interakcji.

Ogólne założenia rozgrywki są zbliżone do pierwowzoru. Należy więc eksplorować okolicę, wykonywać zadania i rosnąć na sile w celu rozwijania swojej mrocznej fortecy. Główny bohater rzadko osobiście przystępuje do walk, wyręczając się natomiast podległymi sobie diablikami (Minions). Podobnie jak w oryginale, podległe stworki różnią się kolorem skóry oraz właściwościami. Diabliki różnych gatunków mogą więc specjalizować się w walce, panować nad żywiołem ognia czy zatruwać swoich przeciwników.

Podczas eksploracji baśniowej krainy napotyka się wiele ciekawych istot. Oprócz przyjaźnie nastawionych mieszkańców wiosek są to między innymi trolle, elfy czy krasnoludy. W Overlord Dark Legend po raz pierwszy pojawiają się między innymi wiedźmy. Ponadto co jakiś czas napotyka się postaci znane z bajek, jak chociażby Czerwonego Kapturka.

Omawiana edycja z oczywistych względów oferuje pełne wsparcie dla kontrolera konsoli Wii. Co ciekawe, także i tu zdecydowano się na szereg zabawnych akcentów. Przykładowo, władca ciemności może łapać swoich podwładnych w celu potrząsania nimi czy podrzucać wybuchowe diabełki niczego niespodziewajacym się wrogom. Wszystkie te czynności wykonuje się poprzez odpowiednią manipulację Wii-pilotem.

Oprawa wizualna Overlord Dark Legend prezentuje zdecydowanie niższy poziom wykonania od swojego pierwowzoru, choć główny antybohater w dalszym ciągu przemieszcza się po trójwymiarowym środowisku. Zmagania prezentowane są z perspektywy trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Overlord: Dark Legend

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Overlord II i inne gry z serii już w polskich sklepach
Overlord II i inne gry z serii już w polskich sklepach

wiadomość25 czerwca 2009

Firma Codemasters poinformowała, że od dzisiaj można ponownie wcielić się w złego władcę radosnych gremlinopodobnych potworów, oczywiście w serii gier Overlord. W polskich sklepach pojawiły się trzy odsłony tej produkcji: Overlord II (na Xboksa 360 i PlayStation 3), Overlord Dark Legend (Wii) oraz Overlord Minions (NDS). Autorką scenariusza jest Rhianna Pratchett, czyli córka twórcy Świata Dysku.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 października 2008)

wiadomość17 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: GTA: San Andreas trafi do Xbox Originals, Zeno Clash opóźnione, aktualizacja PlayStation Store, kontynuacja Overlorda ponownie z Rhianną Pratchett. Zapraszamy do lektury.