Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2WiiNDS
Okładka The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (PS2)

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Przygodowa gra akcji, bazująca na filmie pod samym tytułem. Zajmujemy się eksploracją między innymi chińskich katakumb, rozwiązując zagadki oraz staczając pojedynki z podległymi nieumarłemu cesarzowi wojownikami.

Przygodowe | TPP | filmy | przygodowe gry akcji

Okładka The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (PS2)

data premiery gry:

22lip2008

PS2 Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor jest przygodową grą akcji, bazującą na filmie w reżyserii Roba Cohena, który polskim widzom znany jest jako Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka. Opisywana gra oferuje możliwość prześledzenia najważniejszych wydarzeń z kinowych produkcji oraz wcielenia się w znane ze srebrnego ekranu postaci. Za przygotowanie wersji na wszystkie platformy poza NDS odpowiedzialna jest firma Eurocom Entertainment Software. Developer ten dysponuje sporym doświadczeniem w opracowywaniu tego typu gier, albowiem w przeszłości stworzył już takie tytuły jak Batman Begins czy Pirates of the Caribbean: At World's End.

Opisywana gra oferuje możliwość wcielenia się w dwie różne postaci. Może to być słynny podróżnik Chris O’Connell, bądź też jego syn Alex O’Connell. Podobnie jak w filmie, główni bohaterowie muszą zmierzyć się z tytułową mumią, a także podległym nieumarłemu cesarzowi wojownikami terakotowej armii. W trakcie zabawy gracz ma okazję do odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, zlokalizowanych głównie w Azji. Mowa tu między innymi o chińskich katakumbach oraz himalajskich szczytach.

Właściwa zabawa opiera się w głównej mierze na konieczności wygrywania dużej liczby starć. Gracz może tu wybierać pomiędzy walką wręcz, a używaniem różnego rodzaju broni, ze szczególnym uwzględnieniem rewolwerów. Jeśli zaś chodzi o przeciwników, oprócz wspomnianych wyżej wojowników są to również potężni bossowie, wśród których nie zabrakło znanej z kinowej produkcji mitycznej gorgony.

Oprócz brania udziału w różnego rodzaju pojedynkach należy także zajmować się eksploracją dostępnych pomieszczeń, co niekiedy wymusza konieczność wykonywania niebezpiecznych skoków czy unikania stanowiących śmiertelne zagrożenie pułapek. Sterowane postaci zajmują się ponadto rozwiązywaniem zagadek, opierających się między innymi na odnajdywaniu przełączników czy odczytywaniu hieroglifów.

Zmagania obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby. Na warstwę dźwiękową składają się między innymi kwestie dialogowe wypowiadane przez wybranych aktorów znanych z kinowej produkcji (Brendan Fraser, Luke Ford, Jonathan Hannah oraz Michelle Yeoh).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor zapowiedziana
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor zapowiedziana

wiadomość9 maja 2008

Firma Sierra Entertainment poinformowała o rozpoczęciu prac nad grą opartą na filmie The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka). Jest on trzecią już częścią cyklu Mumia, a jego reżyserią zajął się Rob Cohen. Gra nosić będzie ten sam tytuł i ukaże się w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie 8 sierpnia, a więc tydzień po kinowej premierze.

PS2
Wii
NDS