Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Ninjatown (NDS)
OkładkaNinjatown (NDS)

Ninjatown NDS

Prosta strategia, w której przejmujemy kontrolę nad wojownikami ninja, obdarzonymi ciekawymi umiejętnościami. Bronimy swojej wioski przed atakami wrogo nastawionego Mr. Demona.

Strategiczne | ninja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninjatown Premiera NDS

28października2008

producent: Venan Entertainment wydawca: SouthPeak Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ninjatown jest stosunkowo prostą w obsłudzą strategią czasu rzeczywistego, zawierającą także elementy typowe dla współczesnych zręcznościówek. Gra ta powstała głównie z myślą o najmłodszych użytkownikach konsoli DS. Oznacza to między innymi bajkową grafikę, a także zdecydowanie niższy poziom trudności od innych strategii wydanych na handhelda firmy Nintendo. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest niewielkie studio developerskie o nazwie Venan Entertainment, które do tej pory specjalizowało się głównie w wydawaniu prostych zręcznościówek na telefony komórkowe. Ninjatown ukazało się wyłącznie na konsolę Nintendo DS.

Opisywany produkt w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do zabawek z serii Shawnimals. Oznacza to przede wszystkim, iż widoczne na ekranie postaci, czy tytułowi wojownicy ninja, wykonani zostali w bardzo zabawny i jednocześnie dość uproszczony sposób. To samo tyczy się też przeciwników, z którymi w trakcie rozgrywki należy się uporać. Z racji tego, iż gra przygotowana została tylko na konsolę DS, można liczyć na sterowanie w całości opierające się na konieczności wykorzystania ekranu dotykowego tego handhelda. W taki sposób wydaje się stosowne polecenia i aktywuje określone opcje gry. Akcja obserwowana jest z lotu ptaka.

Fabuła Ninjatown opowiada historię wspomnianych już wcześniej wojowników, a konkretnie zamieszkiwanej przez nich wioski. Naszym zadaniem staje się bronienie tych terenów przed atakami potworów będących pod władaniem Mr. Demona. Podobnie jak w klasycznych strategiach czasu rzeczywistego, zajmujemy się wydawaniem podległym oddziałom odpowiednich poleceń, mających głównie na celu ochranianie kolejnych sektorów miasteczka. Wojownicy obdarzeni zostali różnorakimi mocami oraz dodatkowymi umiejętnościami, takimi jak Mighty Wind of Ninja Dropping czy Stealth Hugs. Niektóre z tych akcji odblokowywane są dopiero w dalszej fazie rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Ninjatown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Ninjatown Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection