Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka LEGO Battles: Ninjago (NDS)
OkładkaLEGO Battles: Ninjago (NDS)

LEGO Battles: Ninjago NDS

Kontynuacja gry strategicznej osadzonej w uniwersum klocków LEGO. Tym razem w rolach głównych występuje nowa seria zabawek o nazwie Ninjago, która prezentuje klimaty orientalne.

Akcji | LEGO | ninja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

LEGO Battles: Ninjago Premiera NDS

12kwietnia2011

pudełko PL

22kwietnia2011

producent: Hellbent Games wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

LEGO Battles: Ninjago to kontynuacja wydanej w 2009 roku gry strategicznej, której akcja została osadzona w świecie klocków LEGO. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, za deweloping tego tytułu odpowiada studio Hellbent Games wspierane przez firmę Traveller’s Tales. Ta ostatnia ma na swoim koncie między innymi „klockowe” wersje znanych hitów kinowych, w tym między innymi Gwiezdnych Wojen, Harry’ego Pottera, czy Indiany Jonesa.

Rozgrywka nie zmieniła się znacząco w stosunku do poprzedniczki i w dalszym ciągu polega przede wszystkim na rozbudowie własnej bazy i tworzeniu armii mającej podbić wrogą fortecę. O ile jednak wcześniej połączono od lat znane motywy tematyczne najpopularniejszych duńskich zabawek (LEGO Castle, LEGO Pirates i LEGO Space), tak teraz pierwsze skrzypce odgrywa nowa seria Ninjago. Są to ludziki stylizowane na wojowników ninja o ponadprzeciętnych umiejętnościach.

Głównym trybem zabawy jest kampania dla jednego gracza, gdzie opowiadamy się po stronie dobra reprezentowanego przez naszych bohaterów lub zła, którego szeregi zasila armia szkieletów Skulkin. Ukończenie wszystkich misji zajmuje sporo czasu i dostarcza długich godzin bardzo przyjemnej zabawy. Nie zabrakło oczywiście trybu wieloosobowego, a w każdej chwili możemy rozegrać również pojedynczą bitwę, korzystając z dedykowanemu temu celowi Battle Mode.

Oprawa graficzna została utrzymana w charakterystycznym dla tej serii stylu. Rysunkowe krajobrazy wyglądają stosunkowo prosto i na pierwszy rzut oka mogą się wydawać mało atrakcyjne, ale przy dłuższej rozgrywce zaczynamy je doceniać. W takiej postaci całość jest bardzo klimatyczna nie sposób pomylić ją z inną produkcją. Warty odnotowania jest fakt, że twórcy nie zapomnieli o charakterystycznym dla gier z cyklu LEGO poczuciu humoru.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

LEGO Battles: Ninjago cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI LEGO Battles: Ninjago

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.