Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Sonic and the Black Knight (Wii)
OkładkaSonic and the Black Knight (Wii)

Sonic and the Black Knight Wii

Niezwykłe przygody niebieskiego jeża, doskonale znanego wszystkim graczom. Tym razem ponaddźwiękowy bohater przenosi się w średniowieczne czasy, znane z legend o Królu Arturze.

Zręcznościowe | platformówki 3D | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic and the Black Knight Premiera Wii

3marca2009

pudełko PL

27marca2009

producent: Sonic Team wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sonic and the Black Knight

Super Mario Galaxy

Super Mario Galaxy 2

Epic Mickey 2: The Power of Two

Sonic and the Black Knight to przeznaczona na konsolę Wii platformówka z maskotką firmy Sega w roli głównej. Pozycja traktująca o przygodach niebieskiego jeża umożliwia nam przeniesienie się do średniowiecza i skosztowanie uroków życia w państwie Króla Artura.

Ów legendarny władca wskutek tajemniczych okoliczności zmienił się nagle w tytułowego Black Knighta i zaczął rządzić ludem niczym bezwzględny tyran. Widząc to, czarodziejka Merlina zdecydowała się wezwać na ratunek Sonica. Zadaniem bohatera jest pokonanie Artura i jego sługusów, by ostatecznie przywrócić ład w terroryzowanym królestwie. Podczas swej misji nasz śmiałek może liczyć na pomoc wiernych przyjaciół - Knucklesa i Shadow, którzy także są grywalnymi postaciami i mogą uczestniczyć w przygodzie jako pełnoprawni bohaterowie.

Mechanika Sonic and the Black Knight to mieszanka biegania, skakania i walki przy użyciu miecza. Ostrzem poruszamy przy użyciu Wiimote’a, intuicyjnie zadając ciosy i parując uderzenia. Prócz tego przy akompaniamencie celtyckiej muzyki bezustannie przemierzamy kolorowy świat i z niewiarygodnie dużą prędkością omijamy bądź też rozbijamy terenowe przeszkody. Akcja prezentowana jest w pełnym trójwymiarze, jednak czasem kamera zmienia widok na perspektywę imitującą 2D. Odwiedzane przez nas lokacje zamieszkiwane są przez mnóstwo postaci, które chętnie zlecają nam drobne zadania. Realizacja takich misji oraz przeszukiwanie ukrytych skrzyń ze skarbami owocuje dostępem do ponad dwustu nowych przedmiotów. Rzeczy te da się następnie wykorzystać w zmaganiach multiplayer.

Ostatnia modyfikacja 23 stycznia 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Sonic and the Black Knight cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic and the Black Knight

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sonic and the Black Knight Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection