Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka The Maw (PC)
OkładkaThe Maw (PC)

The Maw

The Maw jest przygodową grą akcji stworzoną przez niezależne studio deweloperskie Twisted Pixel. Fabuła przedstawia perypetie pary sympatycznych kosmitów, którzy próbują uciec z niegościnnej planety i uniknąć spotkania z łowcami nagród.

Akcji | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Maw Premiera

21sty2009

X360

9mar2009

PC

The Maw jest sympatyczną, trójwymiarową grą typu action-adventure autorstwa niezależnego studia deweloperskiego Twisted Pixel Games, które zaangażowane było także w prace nad takimi tytułami jak NBA Ballers: Chosen One oraz Blitz: The League II. Jeszcze przed premierą omawiana produkcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem graczy i branżowych ekspertów - między innymi otrzymała wyróżnienie Audience Choice Award podczas imprezy PAX-10 oraz znalazła się wśród finalistów Independent Games Festival 2009 w kategorii technicznej doskonałości.

Przedstawiana w grze historia rozpoczyna się następująco: na skutek pewnych problemów technicznych załoga statku kosmicznego galaktycznych łowców nagród (Galactic Bounty Hunter) zmuszona była do awaryjnego lądowania na niezbyt przyjacielskiej planecie. Okazuje się, że jedynymi ocalałymi są schwytani i uwięzieni przez nich obcy - należący do pokojowo nastawionej rasy, Frank, oraz maleńki i niepozorny Maw. Tytułowy bohater jest grubym, jednookim kosmitą o niepohamowanym apetycie z wyglądu przypominającym galaretę. To tchórzliwe, ale też sympatyczne i lojalne stworzenie, które najchętniej spędza czas na jedzeniu i leniuchowaniu, co więc sprawia, że jest ono tak wielkim zagrożeniem, iż na jego klatce umieszczono napis "najniebezpieczniejszy organizm na świecie"? Ten fioletowy kosmita potrafi przejąć specjalne właściwości wszystkiego czym się pożywi, jest też niemal niezniszczalny i może urosnąć do kolosalnych rozmiarów. Pomimo ogromnych wątpliwości, Frank obawiając się samotnej podróży postanawia uwolnić współwięźnia. Teraz oboje starają się uciec z nieznanej planety i uniknąć ponownego schwytania przez łowców nagród.

Chociaż w grze bezpośrednio kontrolujemy tylko postać Franka, kluczem do sukcesu jest odpowiednie ukierunkowanie poczynań Mawa i jak najlepsze wykorzystanie jego wciąż zwiększających się możliwości do walki z najróżniejszymi przeciwnościami, jakie staną na ich drodze. Możemy tego dokonać dzięki specjalnej umiejętności naszego bohatera, czyli zdolności wpływania na emocje innych form życia - to właśnie dzięki niej był w stanie naprawdę zaprzyjaźnić się i współpracować z żarłocznym kosmitą.

Jak na niezależną produkcję, The Maw wyróżnia się bardzo dobrą oprawą audio-wizualną. W sumie na potrzeby kolorowego i oryginalnego świata gry, twórcy przygotowali ponad sto pięćdziesiąt różnych modeli postaci oraz setki animacji i efektów specjalnych. Na szczególną uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Winifreda Phillipsa, czyli osobę pracującą swego czasu nad miedzy innymi soundtrackami do God of War, Speed Racer i The Da Vinci Code.

Ostatnia modyfikacja 4 marca 2009

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Maw

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

The Maw Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP
X360
PC