Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2009, 12:25

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: magazyn GamePro zajmie się produkcją gier, SCEE pozwie twórców reklamy społecznej, prawdopodobna data premiery kolejnego DLC do Burnout Paradise, PhysX także na Wii, zapowiedziano Star Trek D-A-C i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: magazyn GamePro zajmie się produkcją gier, SCEE pozwie twórców reklamy społecznej, prawdopodobna data premiery kolejnego DLC do Burnout Paradise, PhysX także na Wii, zapowiedziano Star Trek D-A-C i inne. Zapraszamy do lektury.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Studio EA Mythic uruchomiło rozbudowaną wersję programu nagród dla tych graczy Warhammer Online: Age of Reckoning, którzy przekonają do dołączenia do zabawy nowe osoby. Wśród gratyfikacji znajdują się 30-dniowe okresy darmowej gry oraz rzadkie przedmioty specjalne. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

The Behemoth

Studio deweloperskie The Behemoth, autorzy Castle Crashers oraz Alien Hominid, ujawnili pierwszy screenshot ze swojej nowej, trzeciej już produkcji. Poinformowali również, że 18 marca opublikowany zostanie zwiastun, w którym ujawnione zostaną szczegóły na jej temat.

GamePro

Magazyn GamePro uruchomił dywizję, która będzie zrzeszać niezależnych deweloperów i zajmować się produkcją gier na iPhone’a, sieciowe serwisy cyfrowej dystrybucji i Xbox Live Arcade (narzędzia XNA), a także odtwarzacz Zune. Dystrybucją poszczególnych pozycji zajmą się firmy Microsoft oraz Apple. Tytuły będą mogły liczyć na regularną promocję w ramach magazynu GamePro. Pierwsze szczegóły zostaną ujawnione jeszcze w tym miesiącu, w trakcie Game Developers Conference.

The Maw

Do oferty serwisów cyfrowej dystrybucji Steam, Direct2Drive oraz Greenhouse trafiła produkcja The Maw, dostępna do wczoraj wyłącznie w ramach Xbox Live Arcade. Kosztuje 9,99 dolarów. Już jutro w ramach XBLA udostępniony zostanie z kolei drugi dodatkowy poziom do gry. Będzie kosztować 160 punktów MS. W produkcji przejmujemy kontrolę nad sympatycznymi kosmitami Frankiem i Mawem.

Peggle

Już jutro w ofercie Xbox Live Arcade pojawi się logiczna pozycja o tytule Peggle, będąca wariacją na temat Arkanoida oraz Puzzle Bobble. Dzieło PopCap Games będzie kosztować 800 punktów MS. W produkcji, w przeciwieństwie do odsłon pecetowych, znajdzie się tryb rozgrywki przez sieć, a także oprawa graficzna w wysokiej rozdzielczości.

Sony Computer Entertainment Europe

Europejski oddział Sony Computer Entertainment rozważa złożenie sądowego pozwu przeciwko agencji reklamowej The Gate, która przygotowała dla brytyjskiego Departamentu Zdrowia reklamę społeczną „Risk an Early Death, Just do nothing”, będącej częścią większej kampanii „Change4Life”, wymierzonej przeciwko działaniom wpływającym na obniżenie poziomu zdrowia. Widać na niej znużonego chłopca, trzymającego w rękach Dual Shocka 3. SCE ma pretensję do The Gate o bezprawne wykorzystanie wizerunku pada do PlayStation 3, co automatycznie sugeruje powiązanie produktu Sony z celem kampanii.

Burnout Paradise

Wszystko wskazuje na to, że już w ten czwartek do sprzedaży za pośrednictwem PlayStation Store oraz Xbox Live Marketplace trafi kolejny DLC do Burnout ParadiseBoost Specials. W jego skład wejdą dwa pojazdy, czyli Carson Extreme Hotrod, mający być najszybszym samochodem w Paradise City, oraz modyfikowalny Hawker Mech 400. DLC ma podobno kosztować 4,99 dolary (PS3) oraz 400 punktów MS (X360).

Metal Gear Solid Touch

Jeszcze w tym miesiącu w ramach App Store dojdzie do premiery Metal Gear Solid Touch, celowniczka w świecie MGS na iPhone’a, poinformowała firma Konami. Początkowo dostępnych będzie jednak tylko dwanaście spośród dwudziestu planowanych poziomów. Pozostałe zostaną opublikowane jako darmowy DLC w późniejszym czasie.

PhysX

Firmy nVidia i Emergent połączyły siły i zdecydowały się na połączenie silników PhysX i Gamebryo, dzięki czemu produkcje na Wii powstające w oparciu o ten drugi zyskają na polu fizyki świata (m.in. polskie Sadness i Tenchu: Shadow Assassins).

Metal Gear Solid

Konami poszukuje podobno pracowników, którzy mieliby wesprzeć firmę w produkcji nowej odsłony marki Metal Gear Solid. Plotka pojawiła się na łamach serwisu Kotaku.

Star Wars: Battlefront III

Przedstawiciele studia Pandemic twierdzą, że firma w chwili obecnej nie zajmuje się produkcją trzeciej odsłony cyklu Star Wars: Battlefront. Według nich informacje o planach związanych z cyklem posiada jedynie wydawca marki, firma LucasArts.

Command & Conquer: Red Alert 3

Jeszcze przed premierą Command & Conquer: Red Alert 3 – Ultimate Edition w wersji na PlayStation 3, ustaloną na 31 marca, w ramach PlayStation Network zorganizowany zostanie debiut dema gry. Niedługo po nim do oferty PlayStation Store trafi także pierwszy z kilku DLC do dzieła EA Games.

Star Trek D-A-C

Za pośrednictwem reklamy zamieszczonej wewnątrz pudełka ze Star Trek Season One w wersji na Blu-ray ujawnione zostały pierwsze informacje na temat nowej produkcji opartej na tej znanej marce. Star Trek D-A-C ukaże się w sprzedaży w maju 2009 roku. Jej producentem jest studio Naked Sky Entertainment, mające w dorobku zręcznościówkę Roboblitz.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Empire: Total War

Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay

Singularity

Rajd na Berlin: Cień Stalingradu

Anno: Create a New World NDS

Anno: Create a New World Wii

Guitar Hero On Tour: Modern Hits

Championship Manager 09 Edition

DS Air

One Piece: Unlimited Adventure

The Last Remnant

Tropico 3

MadWorld

Free Realms

My Pet Shop

Dziedzictwo Elfów

Virtua Tennis 2009

Wii Sports Resort

Zegapain XOR

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Simon the Sorcerer 5

Stalin vs. Martians

Steal Princess

ArmA 2: Armed Assault 2

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Warhammer Online: Age of Reckoning

Wii Fit

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

World in Conflict: Soviet Assault

Tomb Raider: Underworld - Laras Shadow

Stormrise Gramy!

gry