Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Guitar Hero On Tour: Modern Hits (NDS)
OkładkaGuitar Hero On Tour: Modern Hits (NDS)

Guitar Hero On Tour: Modern Hits NDS

Trzecia gra z popularnej serii, przeznaczona wyłącznie dla konsoli Nintendo DS. Zabawa jak zwykle polega na imitowaniu gry na gitarze w różnych słynnych kawałkach muzycznych.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guitar Hero On Tour: Modern Hits Premiera NDS

9czerwca2009

producent: Vicarious Visions wydawca: Activision Blizzard Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Guitar Hero On Tour: Modern Hits

Guitar Hero: On Tour

Elite Beat Agents

Rock Revolution

Guitar Hero On Tour: Modern Hits to tytuł rytmiczno-muzyczny, stanowiący trzecią odsłonę przenośnej wersji cyklu Guitar Hero. Pozycję opracowała firma Vicarious Visions, znana z produkcji obu poprzednich edycji On Tour. Wydawcą jest koncern Activision Blizzard.

W grach rytmiczno-muzycznych jednym z najważniejszych elementów jest ścieżka dźwiękowa, która w przypadku Modern Hits jest bardzo nowoczesna i młodzieżowa. Wśród zespołów, których utwory możemy zagrać, znalazły się takie kapele, jak Coldplay, Fall Out Boy, The Strokes, Weezer, Sum 41, Franz Ferdinand, Finger Eleven, a także Tenacious D. Młodsi użytkownicy DS-a z pewnością mogą czuć się usatysfakcjonowani.

Rozgrywka nie odróżnia się w jakimś olbrzymim stopniu od tego, co mogliśmy zaobserwować w przypadku dwóch poprzednich przenośnych odsłon serii. W dalszym ciągu gracz musi zatem zadecydować o wyborze poziomu trudności oraz instrumentu, na którym będzie grać (gitara elektryczna lub bas), po czym przystępuje do próby zaliczenia podsuwanych mu utworów. Całość działa w oparciu o wykorzystanie unikalnego kontrolera, zastępującego pełnowymiarową imitację gitary. Dołączamy go do portu dla cartów z grami GBA.

Twórcy wzbogacili Modern Hits o kilka nowych funkcjonalności. Jedną z nich jest opcja Fan Request, polegająca na tym, że w trakcie wykonywania utworu zgromadzeni pod sceną fani wymuszają na nas pewne zachowania. Wówczas to musimy poradzić sobie z przeciwnościami losu w postaci bardzo szybkiego tempa lub też konieczności używania wajchy przy każdym dźwięku. Jest to zatem pewnego rodzaju wariacja na temat jednego z trybów rozgrywki wieloosobowej dostępnego w ramach GH na konsole stacjonarne, w którym gracze stający w szranki podrzucają sobie „świnie” w postaci różnorakich utrudnień.

Całości dopełnia ładna, trójwymiarowa oprawa graficzna, uzupełniona o efektownie przygotowane, dwuwymiarowe i intuicyjne menu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guitar Hero On Tour: Modern Hits

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.