Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360PS3NDSWii
Okładka Rock Revolution (X360)
OkładkaRock Revolution (X360)

Rock Revolution

Rock Revolution to gra muzyczno-rytmiczna, która obok takich tytułów jak Guitar Hero czy Rock Band pozwala wcielić się w członka zespołu rockowego i grać na scenie.

Towarzyskie | muzyczne

Rock Revolution Premiera

14paź2008

PS3 X360 Wii NDS

producent: Zoë Mode wydawca: Konami wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Rock Revolution to gra muzyczno-rytmiczna, która obok takich tytułów jak Guitar Hero czy Rock Band pozwala wcielić się w członka zespołu rockowego i grać na scenie.

Tutaj także w roli kontrolerów występują urządzenia, przypominające prawdziwe instrumenty – np. gitarę i perkusję. Dzięki temu możemy zostać gitarzystą prowadzącym bądź basowym lub też spróbować swoich sił wśród talerzy i bębnów. Perkusja jest w Rock Revolution bardzo rozbudowana, składa się z sześciu interaktywnych elementów oraz pedału basowego.

W wirtualnym świecie reprezentuje nas jedna z piętnastu postaci. Autorzy zaimplementowali w podstawowym pakiecie 40 piosenek. Ich liczba zwiększyć się może na dwa sposoby. Pierwszym jest ściągnięcie dodatkowych pozycji z Sieci, a drugim specjalny Jam Mode. Wykorzystując posiadane instrumenty nagramy w nim własne, maksymalnie 8-ścieżkowe, utwory, dzięki którym zabawa automatycznie bardzo się wydłuża.

Oprócz Jam Mode mamy jeszcze tryb Rehearsal. Ćwiczymy w nim swoje ulubione kawałki odtwarzane z różną prędkością. Nie mogło również zabraknąć kariery, w której oprócz zwykłych koncertów, czasami musimy wypełniać wyznaczone przez grę zadania. Poza trybami dla jednego gracza, w Rock Revolution znajduje się także multiplayer online i offline. Stajemy w szranki dzięki opcjom Versus i Band Battle bądź też współpracujemy w Co-opie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 3,9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Rock Revolution cena w dniu premiery: 189,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rock Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Rock Revolution Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360
Wii
NDS