Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDSPS3X360Wii
Okładka Rock Revolution (NDS)

Rock Revolution

Rock Revolution to gra muzyczno-rytmiczna, która obok takich tytułów jak Guitar Hero czy Rock Band pozwala wcielić się w członka zespołu rockowego i grać na scenie.

Towarzyskie | muzyczne

Okładka Rock Revolution (NDS)

producent: HB Studios

wydawca: Konami

wydawca PL: IQ Publishing

Strona oficjalna

data premiery gry:

14paź2008

PS3 X360 Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rock Revolution to gra muzyczno-rytmiczna, która obok takich tytułów jak Guitar Hero czy Rock Band pozwala wcielić się w członka zespołu rockowego i grać na scenie.

Tutaj także w roli kontrolerów występują urządzenia, przypominające prawdziwe instrumenty – np. gitarę i perkusję. Dzięki temu możemy zostać gitarzystą prowadzącym bądź basowym lub też spróbować swoich sił wśród talerzy i bębnów. Perkusja jest w Rock Revolution bardzo rozbudowana, składa się z sześciu interaktywnych elementów oraz pedału basowego.

W wirtualnym świecie reprezentuje nas jedna z piętnastu postaci. Autorzy zaimplementowali w podstawowym pakiecie 40 piosenek. Ich liczba zwiększyć się może na dwa sposoby. Pierwszym jest ściągnięcie dodatkowych pozycji z Sieci, a drugim specjalny Jam Mode. Wykorzystując posiadane instrumenty nagramy w nim własne, maksymalnie 8-ścieżkowe, utwory, dzięki którym zabawa automatycznie bardzo się wydłuża.

Oprócz Jam Mode mamy jeszcze tryb Rehearsal. Ćwiczymy w nim swoje ulubione kawałki odtwarzane z różną prędkością. Nie mogło również zabraknąć kariery, w której oprócz zwykłych koncertów, czasami musimy wypełniać wyznaczone przez grę zadania. Poza trybami dla jednego gracza, w Rock Revolution znajduje się także multiplayer online i offline. Stajemy w szranki dzięki opcjom Versus i Band Battle bądź też współpracujemy w Co-opie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 3,9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Gry podobne do Rock Revolution

Klasyfikacja PEGI Rock Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Rock Revolution

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Premiery gier w Polsce (11-17 maja)
Premiery gier w Polsce (11-17 maja)

wiadomość18 maja 2009

W minionym tygodniu na półkach polskich sklepów nie wylądowało zbyt wiele nowości. Tym niemniej fani żużla ucieszyli się z pewnością z premiery nowej Speedway Ligi, a wielbiciele muzyki docenili możliwość przetestowania Rock Revolution studia Konami.

Premiery gier w Polsce (27 kwietnia - 3 maja)
Premiery gier w Polsce (27 kwietnia - 3 maja)

wiadomość4 maja 2009

Jeśli w czasie długiego weekendu ktoś postanowił wybrać się do sklepu w celu nabycia kilku nowości, nie mógł czuć się zawiedziony. W gronie tytułów, które zadebiutowały na polskim rynku w ubiegłym tygodniu, pojawiło się aż osiem premierowych pozycji – w tym długo oczekiwane przygody Wolverine’a oraz dwa mocno spóźnione dodatki do Neverwinter Nights.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 lutego 2009)

wiadomość16 lutego 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: plotki o Syphon Filter 5, Harmonix pozywa Konami, o dacie premiery God of War III, przyszłość serii Resident Evil i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 września 2008)

wiadomość26 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: odświeżamy klasyczne platformówki, zdobywamy Trofea w Burnout Paradise na PS3, pobieramy darmowego Fallouta, czekamy na demonstrację Mirror’s Edge, gramy w demo NBA Live 09. Zapraszamy do lektury.

Ujawniono listę utworów dla Rock Revolution
Ujawniono listę utworów dla Rock Revolution

wiadomość25 sierpnia 2008

Rynek gier rytmiczno-muzycznych został w ostatnim czasie opanowany przez dwie serie – Guitar Hero oraz Rock Band. Wydawać by się mogło, że wolnego miejsca jest na nim już niewiele. Inaczej twierdzą jednak producenci z japońskiego Konami, którzy szykują dla fanów rocka i podobnych mu stylów muzycznych własną propozycję.

PS3
X360
Wii
NDS