Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2008, 10:55

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (25 sierpnia 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: LittleBigPlanet bez regionalizacji, Myst także na iPhone, Rock Revolution kompatybilne z kontrolerami do Guitar Hero i Rock Band, Games Convention 2008 w liczbach. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: LittleBigPlanet bez regionalizacji, Myst także na iPhone, Rock Revolution kompatybilne z kontrolerami do Guitar Hero i Rock Band, Games Convention 2008 w liczbach. Zapraszamy do lektury.

LittleBigPlanet

Przedstawiciele Sony Computer Entertainment poinformowali, że LittleBigPlanet – jedna z najlepiej zapowiadających się produkcji tego roku, przeznaczona dla PlayStation 3 – umożliwi globalną wymianę poziomów pomiędzy poszczególnymi graczami. Funkcja ta nie zostanie poddana regionalizacji, co mogły sugerować wcześniejsze wypowiedzi głównego producenta gry.

Myst

Już niedługo we własną wersję Mysta, pierwszą część niezwykle popularnego cyklu przygodówek, zagrają także właściciele iPhone’a. W chwili obecnej nie znamy szczegółów na temat daty premiery, wiemy jednak, że za produkcję odpowiedzialne będzie studio Cyan, oryginalny deweloper pecetowej edycji gry.

Rock Revolution

Rock Revolution, gra rytmiczno-muzyczna opracowywana przez japońskie Konami, umożliwi graczom korzystanie z kontrolerów już dostępnych na rynku. Nie będziemy mieć zatem żadnych problemów z podpięciem urządzeń wypuszczonych wraz z Rock Bandem bądź też Guitar Hero: World Tour. Sytuacja ta powtórzy się także w przypadku zestawów perkusyjnych, które posiadają odpowiednio o 3 i 2 pady (przyciski) mniej niż perkusja do Rock Revolution (7). W chwili podpięcia ich do konsoli gra automatycznie dostosuje piosenki do kontrolerów, zmieniających liczbę linii, odpowiadających poszczególnym przyciskom na perkusji. Konami postara się dodatkowo, by ich zestaw perkusyjny był w przyszłości kompatybilny z grami Harmonix oraz Neversoft.

Games Convention

Niemiecka firma Leipziger Messe poinformowała, że tegoroczne targi Games Convention pobiły wszystkie rekordy ustalone przez ich zeszłoroczną edycję. Dane statystyczne udostępnione przez organizatora prezentują się następująco:

  • Wystawcy: 547 (2007: 503),
  • Powierzchnia: 115,000 metrów kwadratowych (2007: 112,500 metrów kwadratowych),
  • Odwiedzający: 203,000 (2007: 185,000),
  • Przedstawiciele handlowi: 14,600 (2007: 12,300),
  • Przedstawiciele mediów: 3,800 dziennikarzy z 48 krajów (2007: 3,395 z 46 krajów).

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że przyszłoroczna edycja targów zostanie zorganizowana w dniach 19-23 sierpnia. Nie możemy się już doczekać.

Silent Hill: Homecoming

Silent Hill: Homecoming, najnowsza odsłona kultowego cyklu horrorów, ukaże się także na PC. O ile jednak w przypadku Europy będziemy mieć do czynienia zarówno z tradycyjną premierą sklepową, jak i za pośrednictwem serwisu dystrybucji cyfrowej Steam, o tyle w Stanach Zjednoczonych gracze będą mogli nabyć najnowsze dzieło Konami tylko i wyłącznie drogą elektroniczną. Gra ukaże się we wrześniu (USA) i listopadzie (Europa) w wersjach na konsole PS3 i Xbox 360 oraz PC.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Red Faction: Guerrilla

Everybody's Golf World Tour

Damnation

The Wheelman

Champions Online

Borderlands

Sonic Unleashed

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising

Alpha Protocol

Darksiders: Wrath of War

Left 4 Dead

Rise of the Argonauts

Stormrise

Golden Axe: Beast Rider

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Left 4 Dead

Midnight Club: Los Angeles

Art of Murder: Hunt for the Puppeteer

Ratchet & Clank: Quest for Booty

Naruto: Ultimate Ninja Storm

MotorStorm: Pacific Rift

Rise of the Argonauts

Oniblade

Bioshock

Mercenaries 2: World in Flames

Warhawk - GC 2008

Darksiders: Wrath of War

Star Wars: The Force Unleashed

gry