Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2008, 10:32

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: odświeżamy klasyczne platformówki, zdobywamy Trofea w Burnout Paradise na PS3, pobieramy darmowego Fallouta, czekamy na demonstrację Mirror’s Edge, gramy w demo NBA Live 09. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: odświeżamy klasyczne platformówki, zdobywamy Trofea w Burnout Paradise na PS3, pobieramy darmowego Fallouta, czekamy na demonstrację Mirror’s Edge, gramy w demo NBA Live 09. Zapraszamy do lektury.

Banjo-Kazooie XBLA

Konwersja pierwszej odsłony Banjo-Kazooie, platformówki znanej z Nintendo 64, na konsolę Xbox 360 zostanie dopuszczona do sprzedaży 26 listopada. Jej cena ustalona została na poziomie 1200 punktów. Grę będzie można otrzymać za darmo – wystarczy, że gracz zakupi w systemie zamówień przedpremierowych Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts. Co więcej, dzięki takiemu działaniu otrzymamy możliwość pobrania remake’u Banjo-Kazooie na dwa tygodnie przed oficjalnym debiutem. Pod tym adresem możecie znaleźć szereg zrzutów ekranowych, ukazujących usprawnioną oprawę gry. Rare poinformowało nas również, że na początku przyszłego roku w ramach Xbox Live Arcade wydana zostanie druga odsłona przygód Banjo – Banjo-Tooie.

Shaun White Snowboarding

Shaun White Snowboarding ukaże się również w wersjach na konsole przenośne, poinformował koncern UbiSoft. Edycje na Nintendo DS i PSP trafią do sprzedaży 13 listopada. Będą wykorzystywać wszystkie najważniejsze właściwości obu platform.

Rock Revolution

Już 14 października do światowej sprzedaży wprowadzona zostanie produkcja Konami o tytule Rock Revolution. Odpowiedź japońskiego producenta na sukces Guitar Hero i Rock Band zostanie wydana w wersjach na PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo DS i Wii.

Burnout Paradise

Burnout Paradise w wersji na konsolę PlayStation 3 zostało wydane w ramach serwisu PlayStatio Store. Nowa wersja głośnej produkcji została wyposażona w system Trofeów.

Wii Music

Nintendo ujawniło, że długo oczekiwane Wii Music trafi do sprzedaży na terenie Europy 14 listopada bieżącego roku. W grze będziemy mogli „zagrać” na blisko sześćdziesięciu instrumentach.

Let’s Go to the City

Japoński koncern poinformował również o zmianie nazwy oraz dacie europejskiej premiery Animal Crossing przeznaczonego dla Wii. W krajach Unii Europejskiej produkcja ukaże się pod nazwą Let’s Go to the City. W sklepach wyląduje na początku grudnia.

Fallout

GameTap dołączył do swojej oferty dwie pierwsze odsłony cyklu Fallout. Co więcej, osoby, które nie miały jeszcze okazji zapoznać się z dziełem studia Black Isle, mogą pobrać za pośrednictwem serwisu słynną jedynkę. Zupełnie za darmo.

Silent Hill: Homecoming

Australijska organizacja Office of Film and Literature Classification (OFLC) nie dopuściła do sprzedaży na terenie kraju kangurów produkcji Silent Hill: Homecoming. Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek tego typu. Dawniej podobny los spotkał m.in. Soldier of Fortune: Payback, Blitz: The League, Reservoir Dogs oraz GTA: San Adreas.

Mirror’s Edge

Wersja demonstracyjna Mirror’s Edge ukaże się w późniejszym czasie. Według wstępnych informacji jej premiera miała się odbyć dokładnie wczoraj, jednakże, jak poinformował koncern EA, termin ten był wynikiem złego zrozumienia informacji przedstawionych przez producenta, studio DICE.

NBA Live 09

EA Sports wydało w ramach serwisów Xbox Live i PlayStation Network demonstrację sportowej produkcji NBA Live 09. Umożliwia ona rozegranie jednej połowy meczu pomiędzy Los Angeles Lakers a Boston Celtics.

LittleBigPlanet

Sony Computer Entertainment poinformowała o planach przekazania graczom dodatkowych 25 tysięcy kluczy do beta-testów LittleBigPlanet. Powinno do tego dojść w przyszłym tygodniu.

Call of Duty 4: Modern Warfare Game of the Year Edition

Dziś w sprzedaży na terenie naszego kraju pojawiła się edycja Game of the Year Edition gry Call of Duty w wersji na komputery PC. Można ją nabyć również w Sklepie GRY-OnLine. Sugerowana cena detaliczna to 99,99 zł. Cena w naszym sklepie została z kolei ustalona na poziomie 89,90 zł (abonenci MayClub zapłacą 87,90 zł).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Disciples III: Renaissance

Doom III

The Last Remnant

Wario Land: The Shake Dimension

Baja: Edge of Control

EverQuest II: The Shadow Odyssey

Gothic 3: Forsaken Gods

Pro Evolution Soccer 2009

Sword of the Stars: A Murder of Crows

The Lord Of The Rings Online: Mines of Moria

The Simpsons: Hit & Run

EverQuest: Seeds of Destruction

King's Bounty: Legenda

Bionic Commando Rearmed

Runes of Magic

Commander: Napoleon at War

Far Cry 2

Skate 2

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Rhiannon: Curse of the Four Branches

Rayman Raving Rabbids: TV Party

Gears of War 2

Resistance 2

Tomb Raider: Underworld

White Gold: War in Paradise

Golden Axe: Beast Rider

Stargate Worlds

gry