Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Wii Music (Wii)

Wii Music Wii

Wii Music to gra muzyczna, pozwalająca na bawienie się rozmaitymi instrumentami (np. perkusja, gitara i saksofon), obsługiwanymi poprzez Wii Remote, Nunchuk i Balance Board.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Wii Music (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

20października2008

14listopada2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wii Music to gra muzyczna, pozwalająca na bawienie się rozmaitymi instrumentami (np. perkusja, gitara i saksofon), obsługiwanymi poprzez Wii Remote, Nunchuk i Balance Board.

Podobnie jak w innych tego typu produkcjach, wcielamy się w rolę jednego z członków sześcioosobowego zespołu, reprezentowanego przez ludziki Mii i bierzemy udział w różnego rodzaju występach estradowych. Przy tym ilość dostępnych instrumentów naprawdę robi wrażenie – jest ich ponad pięćdziesiąt, a wśród nich znaleźć można między innymi pianino, gitary, saksofon i wiolonczelę. Pozwala to na stworzenie nietypowego zespołu i zagranie utworów należących do bardzo odmiennych gatunków muzycznych. W dodatku wcale nie musimy trzymać się określonego kanonu – podkład muzyczny jest jedynie bazą, a to jak go wykonamy zależy jedynie od nas. Możemy chociażby dodać rockowego brzmienia do klasyki, opuścić kilka „nutek” lub dołożyć nowe. Cokolwiek nie zrobimy gra automatycznie dopasowuje się do naszego stylu, tworząc odpowiednią kompozycję. A jeśli znudzi nam się rola muzyka, możemy spróbować swoich sił jako dyrygent orkiestry lub sprawdzić w specjalnym quizie.

Oczywistym jest, że ze względu na ilość instrumentów nie otrzymaliśmy żadnych dodatkowych kontrolerów jak to ma miejsce w przypadku chociażby Guitar Hero. Jednak nie ma na co narzekać, gdyż obmyślony przez twórców system sterowania pozwala świetnie wczuć się w rolę wybranego członka zespołu. I tak dla przykładu smyczkiem wirtualnego wiolonczelisty kierujemy przy pomocy Wii Remote’a, który z kolei perkusiście zastępuje pałeczki, a za pedały jego instrumentu służy Balance Board.

W Wii Music nie brakuje też możliwości zabawy z przyjaciółmi - w takim wypadku każdy z graczy przejmie kontrolę nad innym muzykiem. Możemy też poprowadzić pewną zabawę polegającą na tym, że jedna z osób uderza w dzwoneczki tworząc jakąś melodię, a zadaniem pozostałych jest odtworzenie jej - każdy po kolei musi zagrać pojedynczą nutę z tej sekwencji. Inną ciekawa opcją jest możliwość dzielenia się przygotowanymi przez siebie utworami z innymi posiadaczami Wii Music za pośrednictwem usługi WiiConnect24.

Jeśli chodzi o scenerie, w których odbywają się nasze występy, także nie można narzekać na nudę. Swoje show wykonujemy zarówno w sali koncertowej, jak i bardziej nietypowych miejscach – na przykład na łące. Fanów gier ze stajni Nintendo z pewnością ucieszy też fakt, iż utwory z najbardziej znanych produkcji japońskiej firmy można zagrać w Wii Music osobiście.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Gry podobne do Wii Music

Klasyfikacja PEGI Wii Music

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Wii Music

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
  • Wii Balance Board
Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Civilization V, nail'd) 12/11/10
Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Civilization V, nail'd) 12/11/10

wiadomość12 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do amerykańskiej wersji nail’d, kosztach produkcji Kinecta, łatkach do Civilization V i polskiej wersji pecetowego Fallout: New Vegas, nagraniach ze skasowanego Reich, a także pracach nad Alice: Madness Returns. Zapraszamy do lektury.

Nintendo wciąż górą – wyniki finansowe za ubiegły rok fiskalny

wiadomość7 maja 2009

Firma Nintendo ogłosiła wyniki finansowe za ubiegły rok fiskalny oraz prognozy na przyszłość. Jak można było się spodziewać korporacja odnotowała wzrost w kwestii sprzedaży oraz zysków. Przez okres 12 miesięcy zakończony 31 marca tego roku sprzedaż produktów urosła o 9 procent względem wcześniejszego roku finansowego. Twórcy Wii i DS-a odnotowali również przychody większe o 14 procent.

Wyniki sprzedaży Rock Band 2 i GH: World Tour w Ameryce

wiadomość16 listopada 2008

Kilka dni temu opublikowany został raport firmy NPD Group, dotyczący sprzedaży poszczególnych produkcji w USA w październiku. Dziwić mogła nieobecność dwóch hitów z gatunku gier muzycznych: Rock Band 2 studia Harmonix i Guitar Hero: World Tour zespołu Neversoft. Dlaczego te pozycje nie pojawiły się w zestawieniu?

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 października 2008)

wiadomość21 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: nowe drzewo umiejętności Diablo III, lista utworów z Wii Music, Tom Clancy’s EndWar także na konsolach przenośnych, Microsoft opatentowuje oprogramowanie cenzorujące komunikację głosową. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 października 2008)

wiadomość15 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: SouthPeak kupuje studio Gamecock, The Conduit z aktorską obsadą, specjalna edycja kolekcjonerska Gears of War 2, Capcom kasuje Talisman, Barack Obama reklamuje się w Burnout Paradise, Sony otwiera swój kanał w serwisie YouTube, PSP-3000 już w sprzedaży. Zapraszamy do lektury.