Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Wii Music (Wii)
OkładkaWii Music (Wii)

Wii Music Wii

Wii Music to gra muzyczna, pozwalająca na bawienie się rozmaitymi instrumentami (np. perkusja, gitara i saksofon), obsługiwanymi poprzez Wii Remote, Nunchuk i Balance Board.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wii Music Premiera Wii

20października2008

pudełko PL

14listopada2008

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wii Music to gra muzyczna, pozwalająca na bawienie się rozmaitymi instrumentami (np. perkusja, gitara i saksofon), obsługiwanymi poprzez Wii Remote, Nunchuk i Balance Board.

Podobnie jak w innych tego typu produkcjach, wcielamy się w rolę jednego z członków sześcioosobowego zespołu, reprezentowanego przez ludziki Mii i bierzemy udział w różnego rodzaju występach estradowych. Przy tym ilość dostępnych instrumentów naprawdę robi wrażenie – jest ich ponad pięćdziesiąt, a wśród nich znaleźć można między innymi pianino, gitary, saksofon i wiolonczelę. Pozwala to na stworzenie nietypowego zespołu i zagranie utworów należących do bardzo odmiennych gatunków muzycznych. W dodatku wcale nie musimy trzymać się określonego kanonu – podkład muzyczny jest jedynie bazą, a to jak go wykonamy zależy jedynie od nas. Możemy chociażby dodać rockowego brzmienia do klasyki, opuścić kilka „nutek” lub dołożyć nowe. Cokolwiek nie zrobimy gra automatycznie dopasowuje się do naszego stylu, tworząc odpowiednią kompozycję. A jeśli znudzi nam się rola muzyka, możemy spróbować swoich sił jako dyrygent orkiestry lub sprawdzić w specjalnym quizie.

Oczywistym jest, że ze względu na ilość instrumentów nie otrzymaliśmy żadnych dodatkowych kontrolerów jak to ma miejsce w przypadku chociażby Guitar Hero. Jednak nie ma na co narzekać, gdyż obmyślony przez twórców system sterowania pozwala świetnie wczuć się w rolę wybranego członka zespołu. I tak dla przykładu smyczkiem wirtualnego wiolonczelisty kierujemy przy pomocy Wii Remote’a, który z kolei perkusiście zastępuje pałeczki, a za pedały jego instrumentu służy Balance Board.

W Wii Music nie brakuje też możliwości zabawy z przyjaciółmi - w takim wypadku każdy z graczy przejmie kontrolę nad innym muzykiem. Możemy też poprowadzić pewną zabawę polegającą na tym, że jedna z osób uderza w dzwoneczki tworząc jakąś melodię, a zadaniem pozostałych jest odtworzenie jej - każdy po kolei musi zagrać pojedynczą nutę z tej sekwencji. Inną ciekawa opcją jest możliwość dzielenia się przygotowanymi przez siebie utworami z innymi posiadaczami Wii Music za pośrednictwem usługi WiiConnect24.

Jeśli chodzi o scenerie, w których odbywają się nasze występy, także nie można narzekać na nudę. Swoje show wykonujemy zarówno w sali koncertowej, jak i bardziej nietypowych miejscach – na przykład na łące. Fanów gier ze stajni Nintendo z pewnością ucieszy też fakt, iż utwory z najbardziej znanych produkcji japońskiej firmy można zagrać w Wii Music osobiście.

Ostatnia modyfikacja 19 września 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-6  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wii Music

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wii Music Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
  • Wii Balance Board