Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2008, 12:02

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (15 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: SouthPeak kupuje studio Gamecock, The Conduit z aktorską obsadą, specjalna edycja kolekcjonerska Gears of War 2, Capcom kasuje Talisman, Barack Obama reklamuje się w Burnout Paradise, Sony otwiera swój kanał w serwisie YouTube, PSP-3000 już w sprzedaży. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: SouthPeak kupuje studio Gamecock, The Conduit z aktorską obsadą, specjalna edycja kolekcjonerska Gears of War 2, Capcom kasuje Talisman, Barack Obama reklamuje się w Burnout Paradise, Sony otwiera swój kanał w serwisie YouTube, PSP-3000 już w sprzedaży. Zapraszamy do lektury.

SouthPeak Interactive

Firma SouthPeak Interactive zdecydowała się na wykupienie studia Gamecock Media Group. Wraz z nim nabyła prawa do wydania takich pozycji, jak Legendary, Mushroom Men, czy też Velvet Assassin.

The Conduit

Oprawa dźwiękowa The Conduit, ciekawie zapowiadającej się strzelaninie FPP na Wii autorstwa studia High Voltage Software, powstanie przy współudziale aktorów Marka Shepparda, Williama Morgana Shepparda oraz Kevina Sorbo. Wcielą się oni w trzy główne postaci występujące w grze, która zostanie wydana w pierwszym kwartale 2009 roku.

Gears of War 2

Brytyjski sklep internetowy GameStation rozpoczął przyjmowanie zamówień przedpremierowych na kolekcjonerską edycję Gears of War 2 w zestawie ze złotym lancerem, a więc słynnym karabinem, z którego usług korzysta m.in. Marcus Fenix. Komplet można nabyć za równowartość 129,90 funtów (około 590 złotych).

Talisman

Capcom zdecydował się na skasowanie projektu gry Talisman, opartej na licencji Games Workshop (nie pomogły jej nawet kilkukrotne zmiany zespołów deweloperskich). Produkcja miała należeć do gatunku planszowych RPG i oferować rozgrywkę nawet czterem osobom, zarówno w trybie sieciowym, jak i przy jednej konsoli. Pierwotnie miała się ukazać jeszcze w grudniu 2007 roku.

Fable II

Lionhead Studios zdecydowało się wreszcie na otwarcie oficjalnego serwisu internetowego poświęconego grze Fable II. Został zaprojektowany w całości w technologii flash. Na jego łamach znajdziecie m.in. informacje na temat fabuły, materiały graficzne i inne.

Burnout Paradise

Na ciekawe reklamy natrafiły osoby grające w Burnout Paradise. Spogląda z nich twarz Baracka Obamy, kandydata Demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych, który namawia w ten sposób wyborców do oddania głosu w zbliżających się wyborach. Kampania potrwa do 3 listopada.

Gears of War 2

Z informacji opublikowanych przez koncern Microsoft wynika, że liczba zamówień przedpremierowych na Gears of War II jest już większa od liczby pre-orderów złożonych na część pierwszą. Premiera nowych przygód Markusa Fenixa odbędzie się7 listopada.

PlayStation

Sony Computer Entertainment zdecydowało się na otwarcie oficjalnego kanału w ramach serwisu YouTube.com poświęconego marce PlayStation. Znajdziecie go w tym miejscu, a na jego łamach wiele materiałów filmowych poświęconych konsolom PlayStation.

PSP

Do sklepów zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych zawitała nowa wersja konsoli PSP – PSP-3000. W najbliższy piątek trafi także do Europy. Odznacza się ulepszonym ekranem LCD (większą intensywnością barw) oraz wbudowanym mikrofonem.

Wii Music

Poznaliśmy tytuły pierwszych sześciu utworów, które będziemy mogli zagrać w grze Wii Music. Są to: My Grandfather’s Clock, Eine Kleine Nachtmusik, Oda do radości, Super Mario Brothers Theme, The Legend of Zelda Theme oraz Animal Crossing Wild World Theme. Gra zostanie wydana już 20 października (14 listopada w Europie).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Banjo-Kazooie

War World

Far Cry 2

Hotel Giant DS

League of Legends: Clash of Fate

Monster Jam

Painkiller: Black Edition

Tom Clancy's H.A.W.X.

Runes of Magic

MySims Kingdom

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Afro Samurai

Prince of Persia: The Fallen King

LocoRoco 2

Prey the Stars

Sonic and the Black Knight

StarCraft II

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

StarCraft II #1

StarCraft II #2

Spider-Man: Web of Shadows

Quantum of Solace

Castlevania Judgment

World of Goo

Suikoden Tierkreis

Golden Axe: Beast Rider

LEGO Batman: The Videogame

Pro Evolution Soccer 2009

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry