Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2008, 12:25

autor: Dorota "vampire" Drużko

Premiera SOCOM: Confrontation

Dzisiaj w końcu najnowsza odsłona serii taktycznych shooterów od początku związanych z konsolami Sony - SOCOM: Confrontation - trafiła do sklepów i usługi PlayStation Store, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Cena, jaką Amerykanie muszą zapłacić jest taka sama dla wersji elektronicznej i pudełkowej, czyli 39,99 USD (około 102 zł).

Dzisiaj w końcu najnowsza odsłona serii taktycznych shooterów od początku związanych z konsolami Sony - SOCOM: Confrontation - trafiła do sklepów i usługi PlayStation Store, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Cena, jaką Amerykanie muszą zapłacić jest taka sama dla wersji elektronicznej i pudełkowej, czyli 39,99 USD (około 102 zł), przy tym w drugim przypadku dostępna jest również edycja o 10 USD (25 zł) droższa, sprzedawana wraz ze specjalnym zestawem słuchawkowym. Europejskiej (i polskiej) premiery Konfrontacji możemy spodziewać się w listopadzie, a cena programu razem z headsetem w Wielkiej Brytanii wyniesie 29,99 GBP (około 133 zł). Przypomnijmy jeszcze, że pierwotnie w USA gra miała ukazać się prawie miesiąc wcześniej - 16 września.

Premiera SOCOM: Confrontation - ilustracja #1

SOCOM: Confrontation stworzona została z myślą wyłącznie o sieciowych starciach, w których może wziąć udział maksymalnie 32 graczy jednocześnie. Mogą oni wcielić się w członka jednego z pięciu oddziałów specjalnych: SEALs (Navy Sea, Air and Land), SAS (Special Air Service), KSK (Kommando Spezialkräfte), UOE (Unidad de Operaciones Especiales) i 1er RPIMa (1er Régiment de Parachutistes d'Infanterie de Marine). W premierowej wersji gry dostępnych jest jedynie siedem map rozlokowanych na terenie Afryki, wśród nich znalazła się również odświeżona wersja Crossroads - najpopularniejszej, a przez wielu uważanej za najlepszą w serii, mapy z SOCOM II. Więcej plansz oraz dodatkowe bronie i ekwipunek będziemy mogli w przyszłości pobrać, zapewne za dodatkową opłatą, z PlayStation Store. SOCOM: Confrontation oferuje siedem trybów rozgrywki w tym wszystkie znane z poprzednich części.

Twórcy gry, studio Slant Six, kładą duży nacisk na stworzenie mocnej społeczności graczy. Właśnie dlatego umożliwili im łączenie się w klany i głosową komunikację w trakcie zabawy. Ponadto w przyszłości organizowane będą ogólnoświatowe turnieje pomiędzy drużynami graczy. SOCOM: Confrontation w pełni wykorzystuje możliwości DualShocka 3 i Sixaxis, jest też pierwszą częścią cyklu, która trafiła na PS3.