Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Prince of Persia: The Fallen King (NDS)
OkładkaPrince of Persia: The Fallen King (NDS)

Prince of Persia: The Fallen King NDS

Prince of Persia: The Fallen King to kolejna gra, która skierowana jest do miłośników przygód Perskiego Księcia. Jak zwykle musi on pokonać mnóstwo przeszkód i przeciwników.

Akcji | fantasy | platformówki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prince of Persia: The Fallen King Premiera NDS

2grudnia2008

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Prince of Persia: The Fallen King

Assassin's Creed II: Discovery

Assassin's Creed: Altair's Chronicles

Metal Slug 7

Prince of Persia: The Fallen King to kolejna gra, która skierowana jest do miłośników przygód Perskiego Księcia. Jak zwykle musi on pokonać mnóstwo przeszkód i przeciwników. Fabuła jest ściśle związana z grą Prince of Persia, znaną z PeCetów oraz konsol stacjonarnych.

Tym razem tytułowy bohater udaje się do opuszczonego królestwa, gdzie panoszą się siły zła. Tam dołącza do księcia nowy bohater, Magnus, który włada magicznymi mocami i pomaga w rozwiązywaniu łamigłówek.

Prince of Persia: The Fallen King składa się z kilkudziesięciu poziomów. Postacią można kierować za pomocą rysika i dotykowego ekranu. Książę przemierza tajemnicze ulice i zakamarki, gdzie czają się na niego przeciwnicy, których trzeba wyeliminować. Tak jak w pozostałym częściach serii, bohater dużo skacze, pokonuje pułapki i rozwiązuje łamigłówki. Gracz ma możliwość trenowania swojej zręczności i refleksu. Magnus, w rolę którego również można się wcielić, sprawia, iż zabawa jest jeszcze bardziej interesująca.

Ostatnia modyfikacja 16 marca 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Prince of Persia: The Fallen King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.