Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Assassin's Creed: Altair's Chronicles (NDS)
OkładkaAssassin's Creed: Altair's Chronicles (NDS)

Assassin's Creed: Altair's Chronicles NDS

Assassin's Creed: Altair's Chronicles to prequel znanej z urządzeń stacjonarnych gry Assassin’s Creed. Zadaniem gracza jest odnalezienie sekretnego obiektu, który ponoć ma moc zakończenia wojen nękających Ziemię Świętą.

Akcji | science fiction | skradanki | średniowiecze | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assassin's Creed: Altair's Chronicles Premiera NDS

5lutego2008

producent: Gameloft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Assassin's Creed: Altair's Chronicles

Assassin's Creed II: Discovery

Prince of Persia: The Fallen King

Giana Sisters DS

Assassin's Creed: Altair's Chronicles to prequel znanej z konsol nowej generacji i komputerów PC gry Assassin’s Creed. Produkcją zajęła się mało znana ekipa z Gameloft, natomiast za wydanie tytułu odpowiedzialne jest studio Ubisoft. Tym razem gra pojawia się wyłącznie na platformie Nintendo DS.

Podczas rozgrywki ponownie wcielamy się w Altaira. Znów trafiamy do czasów Trzeciej Krucjaty, lecz tym razem akcja gry przenosi nas jeszcze dalej w przeszłość. W tamtym okresie młody zabójca nie jest jeszcze członkiem żadnego bractwa. Zadaniem gracza jest odnalezienie sekretnego obiektu, który ponoć ma moc zakończenia wojen nękających Ziemię Świętą. Fabuła pozwala nam poznać więcej szczegółów z historii Altaira. Miłośnicy białego zabójcy znajdą tu wiele smaczków nawiązujących do pierwotnej gry. Podczas przygód zwiedzimy cztery różnorodne miasta.

Założenia rozgrywki nie zmieniły się w stosunku do wersji z konsol stacjonarnych i komputerów PC. W trakcie podróżowania przez miasto Altair korzysta z całego wachlarza trików akrobatycznych. Wspinamy się po ścianach, dzięki czemu docieramy do trudno dostępnych miejsc. Skaczemy po platformach, dokonujemy kradzieży kieszonkowych oraz wyciągamy od ludzi potrzebne nam informacje. W trakcie walki bohater dysponuje szeregiem śmiercionośnych narzędzi, od zwykłych kopniaków, przez sztylety i miecze, po prowizoryczne środki wybuchowe. W sumie do wykorzystania mamy dwanaście rodzajów broni. Ponadto gra oferuje wiele minigierek, które wykorzystują możliwości dotykowego ekranu konsoli Nintendo DS.

Przez ograniczenia, jakie narzuca Nintendo DS, grafika Assassin's Creed: Altair's Chronicles została znacznie uproszczona. Na górnym wyświetlaczu konsoli przez cały czas obserwujemy akcję, natomiast na dolnym ekranie pojawiają się dialogi oraz minigierki.

Ostatnia modyfikacja 4 lutego 2008

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 206 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Altair's Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.