Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Assassin's Creed: Altair's Chronicles (NDS)

Assassin's Creed: Altair's Chronicles NDS

Assassin's Creed: Altair's Chronicles to prequel znanej z urządzeń stacjonarnych gry Assassin’s Creed. Zadaniem gracza jest odnalezienie sekretnego obiektu, który ponoć ma moc zakończenia wojen nękających Ziemię Świętą.

Akcji | science fiction | skradanki | średniowiecze | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Assassin's Creed: Altair's Chronicles (NDS)

producent: Gameloft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

5lutego2008

Assassin's Creed: Altair's Chronicles to prequel znanej z konsol nowej generacji i komputerów PC gry Assassin’s Creed. Produkcją zajęła się mało znana ekipa z Gameloft, natomiast za wydanie tytułu odpowiedzialne jest studio Ubisoft. Tym razem gra pojawia się wyłącznie na platformie Nintendo DS.

Podczas rozgrywki ponownie wcielamy się w Altaira. Znów trafiamy do czasów Trzeciej Krucjaty, lecz tym razem akcja gry przenosi nas jeszcze dalej w przeszłość. W tamtym okresie młody zabójca nie jest jeszcze członkiem żadnego bractwa. Zadaniem gracza jest odnalezienie sekretnego obiektu, który ponoć ma moc zakończenia wojen nękających Ziemię Świętą. Fabuła pozwala nam poznać więcej szczegółów z historii Altaira. Miłośnicy białego zabójcy znajdą tu wiele smaczków nawiązujących do pierwotnej gry. Podczas przygód zwiedzimy cztery różnorodne miasta.

Założenia rozgrywki nie zmieniły się w stosunku do wersji z konsol stacjonarnych i komputerów PC. W trakcie podróżowania przez miasto Altair korzysta z całego wachlarza trików akrobatycznych. Wspinamy się po ścianach, dzięki czemu docieramy do trudno dostępnych miejsc. Skaczemy po platformach, dokonujemy kradzieży kieszonkowych oraz wyciągamy od ludzi potrzebne nam informacje. W trakcie walki bohater dysponuje szeregiem śmiercionośnych narzędzi, od zwykłych kopniaków, przez sztylety i miecze, po prowizoryczne środki wybuchowe. W sumie do wykorzystania mamy dwanaście rodzajów broni. Ponadto gra oferuje wiele minigierek, które wykorzystują możliwości dotykowego ekranu konsoli Nintendo DS.

Przez ograniczenia, jakie narzuca Nintendo DS, grafika Assassin's Creed: Altair's Chronicles została znacznie uproszczona. Na górnym wyświetlaczu konsoli przez cały czas obserwujemy akcję, natomiast na dolnym ekranie pojawiają się dialogi oraz minigierki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 200 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Altair's Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Gracz na wypasie – kolekcja ubrań Assassin’s Creed
Gracz na wypasie – kolekcja ubrań Assassin’s Creed

wiadomość29 października 2012

Sama zabawa to dla Ciebie za mało? Lubisz wydawać pieniądze na rzeczy związane z wirtualną rozrywką, ale niekoniecznie kolejne gry? W takim razie oto idealna propozycja - zbyt droga seria ubrań inspirowana serią Assassin's Creed.

Nowy Assassin's Creed w czasach rewolucji amerykańskiej – kolejne plotki
Nowy Assassin's Creed w czasach rewolucji amerykańskiej – kolejne plotki

wiadomość28 stycznia 2012

Pojawiły się kolejne plotki odnośnie następnej części serii Assassin’s Creed. Jeden z serwisów twierdzi, że gra będzie rozgrywała się w czasach rewolucji amerykańskiej i wprowadzi nowego bohatera. Podobno Ubisoft zapowie kontynuację marki przed końcem marca.

Sony Pictures zamierza stworzyć filmową adaptację gry Assassin’s Creed
Sony Pictures zamierza stworzyć filmową adaptację gry Assassin’s Creed

wiadomość21 października 2011

Sony Pictures najprawdopodobniej zrealizuje film na podstawie Assassin’s Creed. Wytwórnia podobno finalizuje rozmowy z wydawcą gry i właścicielem marki, czyli firmą Ubisoft.

Istambuł miejscem akcji następnej odsłony serii Assassin’s Creed?

wiadomość4 maja 2011

Ubisoft kontynuuje zabawę w zwodzenie graczy i powolne odsłanianie tajemnic następnego projektu z serii Assassin’s Creed w nowym teaserze, który trafił wczoraj do sieci. W kolejnym już niezwykle krótkim materiale pojawiło się najprawdopodobniej nawiązanie do nowego miasta oraz pewna data. Dokąd zabiorą nas twórcy?

Nowy teaser kolejnego Assassin’s Creed zawiera wskazówki na temat gry

wiadomość2 maja 2011

Firma Ubisoft wypuściła następny teaser dotyczący kolejnej odsłony Assassin’s Creed. Jak przystało na materiał promujący serię, film jest tajemniczy i prezentuje tylko kilka poszlak na temat rzekomej gry. Szybko stały się one pożywką dla fanów, mnożących teorie o realiach historycznych, w jakich być może będzie rozgrywała się produkcja.