Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Castlevania: Order of Ecclesia (NDS)
OkładkaCastlevania: Order of Ecclesia (NDS)

Castlevania: Order of Ecclesia NDS

Trzecia część serii "Castlevania", którą zdecydowano się wydać na DS-a. Podstawowa nowość to wykorzystywanie glyfów do wyprowadzania ataków. Po raz pierwszy w historii serii możemy też wyjść poza zamek Draculi.

Akcji | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: Order of Ecclesia Premiera NDS

21października2008

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Order of Ecclesia jest trzecią próbą zaistnienia kultowej serii Castlevania na konsoli Nintendo DS. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon tego cyklu, mamy do czynienia z dwuwymiarową platformówką, zawierającą też jednak pewne elementy typowe dla prostych RPG-ów. Zadaniem sterowanej postaci staje się masowa eksterminacja wszelakiej maści stworów. Za przygotowanie i wydanie Order of Ecclesia odpowiedzialny jest koncern Konami.

Gracz w trakcie zabawy ma okazję ku temu żeby wcielić się w postać członka tytułowej organizacji Ecclesia, wyruszając do walki z siłami ciemności, dowodzonymi przez samego Draculę. Akcja Order of Ecclesia rozgrywa się w około dwudziestu podstawowych lokacjach. W przeciwieństwie do poprzednich gier z tego cyklu, w których eksplorowało się wyłącznie zamek Draculi, tym razem producent przewidział też opcję zbadania znajdujących się wokół niego terenów. Są to między innymi bagna, cmentarze czy opuszczone przez ludność cywilną wioski. Sporą atrakcją jest także możliwość dotarcia do kilku różnych zakończeń, na co wpływ mają podejmowane w trakcie gry decyzje. Ponadto z myślą o fanach serii przygotowano wiele sekretnych przedmiotów, do których stopniowo uzyskuje się dostęp.

Sterowana przez gracza postać uczestniczy w dużej ilości starć, zajmując się zwalczaniem zombiaków, wampirów, wilkołaków i innych stworów. Nie brakuje także walk z bossami, które zazwyczaj opierają się na konieczności odkrycia ich słabych stron. Zastosowany w grze model walki doczekał się pewnych istotnych zmian, a to dlatego, że wiele ciosów opartych jest teraz na wykorzystywaniu glyfów. W taki właśnie sposób wyprowadza się około stu rodzajów ataków, jak również potężne combosy.

Oprócz trybów dla pojedynczego gracza, Order of Ecclesia posiada również pełnoprawny multiplayer. Zapewnia on nie tylko możliwość współzawodnictwa z innymi miłośnikami Castlevanii, ale oferuje również opcje handlowania przedmiotami oraz ekwipunkiem. Oprawa wizualna opisywanej gry prezentuje zbliżony poziom wykonania do swoich poprzedników. Wydarzenia obserwowane są z boku, a gracz przemieszcza się w stronę prawej krawędzi ekranu. Na uwagę zasługują pieczołowicie wykonane tła badanych plansz.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Castlevania: Order of Ecclesia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Castlevania: Order of Ecclesia Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection