Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Castlevania: Order of Ecclesia (NDS)

Castlevania: Order of Ecclesia NDS

Trzecia część serii "Castlevania", którą zdecydowano się wydać na DS-a. Podstawowa nowość to wykorzystywanie glyfów do wyprowadzania ataków. Po raz pierwszy w historii serii możemy też wyjść poza zamek Draculi.

Akcji | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Castlevania: Order of Ecclesia (NDS)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

21października2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Order of Ecclesia jest trzecią próbą zaistnienia kultowej serii Castlevania na konsoli Nintendo DS. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon tego cyklu, mamy do czynienia z dwuwymiarową platformówką, zawierającą też jednak pewne elementy typowe dla prostych RPG-ów. Zadaniem sterowanej postaci staje się masowa eksterminacja wszelakiej maści stworów. Za przygotowanie i wydanie Order of Ecclesia odpowiedzialny jest koncern Konami.

Gracz w trakcie zabawy ma okazję ku temu żeby wcielić się w postać członka tytułowej organizacji Ecclesia, wyruszając do walki z siłami ciemności, dowodzonymi przez samego Draculę. Akcja Order of Ecclesia rozgrywa się w około dwudziestu podstawowych lokacjach. W przeciwieństwie do poprzednich gier z tego cyklu, w których eksplorowało się wyłącznie zamek Draculi, tym razem producent przewidział też opcję zbadania znajdujących się wokół niego terenów. Są to między innymi bagna, cmentarze czy opuszczone przez ludność cywilną wioski. Sporą atrakcją jest także możliwość dotarcia do kilku różnych zakończeń, na co wpływ mają podejmowane w trakcie gry decyzje. Ponadto z myślą o fanach serii przygotowano wiele sekretnych przedmiotów, do których stopniowo uzyskuje się dostęp.

Sterowana przez gracza postać uczestniczy w dużej ilości starć, zajmując się zwalczaniem zombiaków, wampirów, wilkołaków i innych stworów. Nie brakuje także walk z bossami, które zazwyczaj opierają się na konieczności odkrycia ich słabych stron. Zastosowany w grze model walki doczekał się pewnych istotnych zmian, a to dlatego, że wiele ciosów opartych jest teraz na wykorzystywaniu glyfów. W taki właśnie sposób wyprowadza się około stu rodzajów ataków, jak również potężne combosy.

Oprócz trybów dla pojedynczego gracza, Order of Ecclesia posiada również pełnoprawny multiplayer. Zapewnia on nie tylko możliwość współzawodnictwa z innymi miłośnikami Castlevanii, ale oferuje również opcje handlowania przedmiotami oraz ekwipunkiem. Oprawa wizualna opisywanej gry prezentuje zbliżony poziom wykonania do swoich poprzedników. Wydarzenia obserwowane są z boku, a gracz przemieszcza się w stronę prawej krawędzi ekranu. Na uwagę zasługują pieczołowicie wykonane tła badanych plansz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Castlevania: Order of Ecclesia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Castlevania: Order of Ecclesia

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Ogłoszono wyniki Nintendo Power Awards
Ogłoszono wyniki Nintendo Power Awards

wiadomość15 lutego 2009

Nintendo Power, jedno z najdłużej istniejących (od 1988 roku) amerykańskich czasopism poświęconych tematyce gier wideo, a w tym przypadku (jak sama nazwa wskazuje) konkretnie marce Nintendo, ogłosiło wyniki swojego corocznego plebiscytu Nintendo Power Awards.

Solid Snake zarabia miliony dla Konami
Solid Snake zarabia miliony dla Konami

wiadomość6 lutego 2009

Firma Konami opublikowała wyniki finansowe za ostatnie 9 miesięcy. Wydawca i producent uzyskał większe zyski niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, nawet pomimo niekorzystnych warunków rynkowych i walutowych, czyli światowego kryzysu i zmian w kursie jena, które pokrzyżowały plany wielu innym japońskim korporacjom. Kto jest odpowiedzialny za ten sukces? Oczywiście, sam Solid Snake.

Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?
Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?

wiadomość29 czerwca 2008

Serwis GoNintendo, który dzięki uprzejmości jednego ze swoich czytelników wszedł w posiadanie informacji o najnowszej odsłonie popularniej serii Castlevania (zamieszczonych w magazynie Nintendo Power), podaje, iż może być ona całkowitym zaskoczeniem dla fanów gry. Po pierwsze Castlevania Judgment, bo taką nazwę nosić ma nowa część, zadebiutuje na konsoli Wii, a po drugie ... będzie bijatyką 3D!

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 czerwca 2008)

wiadomość2 czerwca 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: demonstracja SimCity Societies, zwalcz nałóg palenia papierosów z Nintendo DS, Havok już darmowy, nowa odsłona cyklu Castlevania. Życzymy miłej lektury.

Nowa Castlevania zmierza na DS-a

wiadomość15 kwietnia 2008

Kilka dni temu informowaliśmy o fakcie zarejestrowania w amerykańskim urzędzie patentowym przez japońską firmę Capcom nowego tytułu z serii Castlevania – Order of Ecclesia.