Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2008, 10:48

autor: Przemysław Zamęcki

Nowa Castlevania zmierza na DS-a

Kilka dni temu informowaliśmy o fakcie zarejestrowania w amerykańskim urzędzie patentowym przez japońską firmę Capcom nowego tytułu z serii Castlevania – Order of Ecclesia.

Kilka dni temu informowaliśmy o fakcie zarejestrowania w amerykańskim urzędzie patentowym przez japońską firmę Capcom nowego tytułu z serii CastlevaniaOrder of Ecclesia.

Nie było jeszcze wtedy pewne, czy gra przeznaczona będzie dla konsol Nintendo DS czy też jedynie telefonów komórkowych. Z pomocą przyszedł nam wpis, który właśnie pojawił się na stronie organizacji ESRB przyznającej grom video odpowiednie kategorie wiekowe. Przy Order of Ecclesia widnieje DS, tak więc po znakomitych, wydanych wcześniej Dawn of Sorrow i Portrait of Ruin, będzie to trzecia wampirza gra, jaka ukaże się na tę platformę.

Nowa Castlevania zmierza na DS-a - ilustracja #1

Seria Castlevania swymi korzeniami sięga jeszcze roku 1986, kiedy to na Famicom Disk System ukazała się pierwsza część zatytułowana Akumajo Dracula. Od tamtej minęło już ponad dwadzieścia lat, a my wciąż mamy okazję śledzić losy rodziny Belmontów. Szczytowym osiągnięciem serii, jak dotąd jest część zatytułowana Symphony of the Night z roku 1997, którą w chwili obecnej najłatwiej zakupić poprzez Xbox Live Arcade.

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej