Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2008, 11:13

Będzie nowa Pipemania

Słynna logiczna gra sprzed 19 lat doczeka się remake'u godnego XXI wieku – dostosowanego do możliwości sprzętu i wymagań graczy.

Słynna logiczna gra sprzed 19 lat doczeka się remake'u godnego XXI wieku – dostosowanego do możliwości sprzętu i wymagań graczy.

Kto pamięta, gdy w 1989 roku został postawiony przed trudnym zadaniem kontrolowania przepływu (coraz szybszego) zielonej cieczy za pomocą rur o różnych kształtach? Pewne jest, że ktoś spośród 4 milionów nabywców oryginalnej Pipemanii pamięta – choćby szefowie Empire Interactive, którzy ogłosili powstanie nowej wersji gry.

Pipemania AD 2008 (data premiery nie jest znana, więc pozwolę sobie przyjąć takie wygodne oznaczenie) pojawi się na Wii, DS-a, PSP, PS2 i PC. Trochę szkoda, że największe next-geny, PS3 i X360, nie są uwzględnione, bowiem każe się to zastanawiać nad jakością oprawy, ale z drugiej strony – czy świetna gra logiczna musi wyglądać jak Gears of War?

Będzie nowa Pipemania - ilustracja #1

Nowa odsłona Pipemanii pozwoli przetestować swoje umiejętności szybkiego i logicznego myślenia w pięciu trybach: world, arcade, multiplayer (tak!), bonus i classic. Ponadto jako prezent w grze będzie umieszczona stara, oryginalna Pipemania. Poziomów ulokowanych w siedmiu różnych światach w sumie będzie ponad 70, a cała gra upakowana zostanie ciekawymi bonusami, nowymi możliwościami, różnymi typami cieczy (czy znajdzie się w grze rozróżnienie ich właściwości fizycznych?) i odpowiednio zaprojektowaną, nowoczesną oprawą graficzną.

Nową Pipemanię będzie można w całości przejść zarówno w trybie co-op jak i klasycznym single-player. Gdy tylko pojawią się nowe informacje, z pewnością znajdziecie je tutaj.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej