Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2008, 11:13

Będzie nowa Pipemania

Słynna logiczna gra sprzed 19 lat doczeka się remake'u godnego XXI wieku – dostosowanego do możliwości sprzętu i wymagań graczy.

Słynna logiczna gra sprzed 19 lat doczeka się remake'u godnego XXI wieku – dostosowanego do możliwości sprzętu i wymagań graczy.

Kto pamięta, gdy w 1989 roku został postawiony przed trudnym zadaniem kontrolowania przepływu (coraz szybszego) zielonej cieczy za pomocą rur o różnych kształtach? Pewne jest, że ktoś spośród 4 milionów nabywców oryginalnej Pipemanii pamięta – choćby szefowie Empire Interactive, którzy ogłosili powstanie nowej wersji gry.

Pipemania AD 2008 (data premiery nie jest znana, więc pozwolę sobie przyjąć takie wygodne oznaczenie) pojawi się na Wii, DS-a, PSP, PS2 i PC. Trochę szkoda, że największe next-geny, PS3 i X360, nie są uwzględnione, bowiem każe się to zastanawiać nad jakością oprawy, ale z drugiej strony – czy świetna gra logiczna musi wyglądać jak Gears of War?

Będzie nowa Pipemania - ilustracja #1

Nowa odsłona Pipemanii pozwoli przetestować swoje umiejętności szybkiego i logicznego myślenia w pięciu trybach: world, arcade, multiplayer (tak!), bonus i classic. Ponadto jako prezent w grze będzie umieszczona stara, oryginalna Pipemania. Poziomów ulokowanych w siedmiu różnych światach w sumie będzie ponad 70, a cała gra upakowana zostanie ciekawymi bonusami, nowymi możliwościami, różnymi typami cieczy (czy znajdzie się w grze rozróżnienie ich właściwości fizycznych?) i odpowiednio zaprojektowaną, nowoczesną oprawą graficzną.

Nową Pipemanię będzie można w całości przejść zarówno w trybie co-op jak i klasycznym single-player. Gdy tylko pojawią się nowe informacje, z pewnością znajdziecie je tutaj.