Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 października 2011, 12:30

autor: Hed

Sony Pictures zamierza stworzyć filmową adaptację gry Assassin’s Creed

Sony Pictures najprawdopodobniej zrealizuje film na podstawie Assassin’s Creed. Wytwórnia podobno finalizuje rozmowy z wydawcą gry i właścicielem marki, czyli firmą Ubisoft.

Serwis Variety donosi, że wytwórnia Sony Pictures zamierza zająć się adaptacją Assassin’s Creed i wkrótce powinna podpisać stosowne umowy z wydawcą gry, czyli firmą Ubisoft. O filmie jeszcze nic nie wiemy, chociaż sam pomysł nie jest zaskoczeniem: w końcu gry trafiały na ekrany kin nie raz, a przygody Altaira, czy Ezio są świetnym materiałem na kasowy hit.

Studio Sony Pictures prowadzi ostatnie negocjacje w sprawie realizacji i dystrybucji filmu nawiązującego do znanej serii, która zabiera graczy w przyszłość i przeszłość. Firma Ubisoft poszukiwała partnera w Hollywood przez ostatnie kilka miesięcy. Prawem do stworzenia adaptacji Assassin’s Creed interesowała się także wytwórnia Universal.

Sony Pictures zamierza stworzyć filmową adaptację gry Assassin’s Creed - ilustracja #1

Trudno powiedzieć cokolwiek o tym, co interesuje najbardziej fanów gry, czyli obsadzie i fabule ewentualnego filmu. Tego typu szczegóły poznamy zapewne w nadchodzących miesiącach. Wydaje się jednak, że fani zabójców z ostrzami w rękawach mają na co czekać.

Assassin’s Creed doczekał się już kilku mniejszych produkcji filmowych. Jedna z nich, Assassin's Creed: Embers, stanowi dodatek w edycji kolekcjonerskiej Assassin's Creed: Revelations. Gra zadebiutuje w listopadzie tego roku.

Warto przypomnieć, że wydawca Assassin’s Creed utworzył w tym roku oddział Ubisoft Motion Pictures, który ma pomóc w utrzymaniu kontroli nad adaptacjami różnych marek. Filmowa komórka koncernu zajmie się między innymi serialem animowanym Raving Rabbids. Zwariowane Kórliki pojawią się na kanale dla dzieci i młodzieży Nickelodeon.