Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2011, 11:55

autor: Sarge

Nowa sieciowa strzelanina twórców serii Left 4 Dead na silniku CryEngine 3

Tajemnicza sieciowa strzelanina twórców serii Left 4 Dead będzie działać na silniku CryEngine 3, wykorzystanym w grze Crysis 2. Produkcja studia Turtle Rock Studios została zapowiedziana w maju przez firmę THQ.

W maju bieżącego roku firma THQ wraz z Turtle Rock Studios (twórcami serii Left 4 Dead) zapowiedziała nową, sieciową grę reprezentującą gatunek pierwszoosobowych strzelanin. Teraz wyszło na jaw, że tajemniczy projekt działa na silniku CryEngine 3, a deweloper poszukuje pracowników.

Informacja o silniku graficznym napędzającym nadchodzącą produkcję pojawiła się na Twitterze amerykańskiego producenta: „Tak, to wszystko prawda. Używamy CryEngine 3 dla naszego następnego tytułu i tak, będzie on niesamowity (...)”. Niewtajemniczonym warto wyjaśnić, że omawiany silnik został wcześniej wykorzystany w grze Crysis 2.

Nowa sieciowa strzelanina twórców serii Left 4 Dead na silniku CryEngine 3 - ilustracja #1

Spekulacje na ten temat rozpoczęły się w momencie, gdy na oficjalnej stronie studia zamieszczono ogłoszenie o pracę dla kandydatów na programistów. Wśród mile widzianych umiejętności znaleźć można właśnie doświadczenie przy tworzeniu gier z użyciem CryEngine.

Często wymienianym wymogiem dla potencjalnych pracowników jest wcześniejsza współpraca przy tytułach wydawanych na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC. Może to sugerować, że nadchodzące dzieło Turtle Rock Studios ukaże się właśnie na tych platformach. Tym samym byłoby to pierwsze dzieło tego producenta przygotowywane także z myślą o konsoli firmy Sony.

Na temat omawianej sieciowej strzelaniny z widokiem z perspektywy pierwszej osoby nie znamy żadnych szczegółów. Twórcy zapewniają, że jest to najbardziej ambitny projekt w historii Turtle Rock Studios. Gra nie doczekała się jeszcze oficjalnego tytułu i zostanie wydana dopiero w 2013 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.