Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2011, 12:45

autor: Sarge

W Soulcalibur V zagramy Ezio, bohaterem Assassin's Creed. Znamy datę premiery

Poznaliśmy datę premiery gry Soulcalibur V i zawartość Edycji Kolekcjonerskiej. Dowiedzieliśmy się także, że w grywalnej formie pojawi się Ezio Auditore de Firenze znany z serii Assassin's Creed.

Firma Namco Bandai ujawniła zawartość Edycji Kolekcjonerskiej i datę premiery gry Soulcalibur V. Potwierdzono także dwóch kolejnych wojowników – Lorda Geo Dampierre występującego w Soulcalibur: Broken Destiny na PSP oraz Ezio Auditore da Firenze znanego fanom serii Assassin’s Creed.

Najnowsza odsłona popularnego cyklu bijatyk zadebiutuje 3 lutego 2012 roku w Europie i 31 stycznia 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. Nabywcy zamówień przedpremierowych w prezencie otrzymają dodatkową postać – wspomnianego Dampierre’a, który został wykonany w wyjątkowo prześmiewczym stylu.

Z kolei dla wszystkich posiadaczy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 w grywalnej formie udostępniony zostanie młody Ezio Auditore da Firenze. Główny bohater ostatnich części serii Assassin’s Creed otrzyma własny zestaw ciosów, a w czasie walki będzie mógł skorzystać ze swojego miecza, sztyletów, kuszy, wysuwanego ostrza, a nawet ukrytej broni palnej.

Najwięksi fani będą mogli zakupić Soulcalibur V w Edycji Kolekcjonerskiej, choć nie wiemy, czy pojawi się ona także w Polsce. Nieznana pozostaje również cena zestawu, w skład którego oprócz samej gry wejdzie album z grafikami, oryginalna ścieżka dźwiękowa, płyta DVD z materiałami przedstawiającymi kulisy produkcji, kody DLC na zbroje Czarnego Rycerza i Paladyna, a także grafika ze specjalnym listem podpisanym przez pracowników studia Project Soul. Całość zostanie zapakowana w stylowe pudełko, na pierwszy rzut oka przypominające książkę.

Soulcalibur V przygotowywany jest z myślą o PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Tytuł będzie opowiadać o wydarzeniach rozgrywających się siedemnaście lat po „czwórce”. Jednym z najważniejszych bohaterów został Patroklos, dziewiętnastoletni syn Sophitii. Podobnie jak jego rodzicielka, dzierżyć będzie krótki miecz wraz z charakterystyczną tarczą i spełni najprawdopodobniej ważną rolę w całej historii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Soulcalibur V

Soulcalibur V