Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Assassin's Creed: Bloodlines (PSP)

Assassin's Creed: Bloodlines PSP

Poboczna odsłona popularnej serii Assassin’s Creed, opracowana przez twórców cyklu z firmy Ubisoft z myślą o posiadaczach kieszonkowej konsolki PlayStation Portable.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | średniowiecze | sandbox | historyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Assassin's Creed: Bloodlines (PSP)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

17listopada2009

4grudnia2009

pudełko PL

Assassin's Creed: Bloodlines to kolejna odsłona serii rozpoczętej od wielkiego hitu, wydanego wcześniej na konsole (Xbox 360, PlayStation 3) oraz komputery osobiste. Nowa część serii została opracowana przez francuskiego producenta i wydawcę Ubisoft, znanego z wielu popularnych produkcji (np. Rayman 3, Splinter Cell).

Pierwowzór pojawił się w 2007 roku i opowiadał o przygodach niejakiego Desmonda Milesa, który cofał się w przeszłość przy pomocy specjalnej machiny (tzw. Animusa), by wcielić się w zabójcę Altaira. Fabuła Bloodlines rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w pierwszej i drugiej części Assassin’s Creed i pozwala graczom poznać wiele nieznanych dotąd aspektów całej historii.

W wersji Assassin's Creed na PSP pojawia się większość elementów znanych z pierwowzoru. Otrzymujemy więc świetną, choć przystosowaną do tego handhelda oprawę wizualną, tereny sporych rozmiarów, możliwość wspinania się na różnego typu budowle oraz ukrywania przed wrogami i inne ciekawe rozwiązania w zakresie mechaniki rozgrywki. Ważnym aspektem zabawy jest oczywiście dynamiczna walka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 2220 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 335 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Bloodlines

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed: Bloodlines

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB
Assassin's Creed: Bloodlines - zapowiedź
Assassin's Creed: Bloodlines - zapowiedź

Przed premierą 3 sierpnia 2009, 11:56

Nie zrozumcie mnie źle. Grafika, a szczególnie animacja w zaprezentowanych scenach z Assassin’s Creed: Bloodlines wygląda wyśmienicie. Postacie, otoczenie, miejska architektura – wszystko pierwsza klasa. Rzecz w tym, że mając na względzie ograniczenia wydajnościowe handhelda Sony, autorzy musieli zrezygnować z kilku rzeczy, by to, co pozostanie mogło cieszyć oczy. Z tego względu nie zobaczymy też rozległej panoramy miasta, gdyż dalsze plany spowija zbawienna dla obciążenia procesora mgła. Na szczęście jest to chyba ostatnie graficzne uproszczenie. Reasumując: do tego, co widać, nie można mieć absolutnie zastrzeżeń. A do tego, czego nie widać... trzeba się będzie przyzwyczaić.