Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 09:26

autor: Jakub "Taven" Wencel

Sześć nowych tytułów na PlayStation Vita od firmy Ubisoft

Swoje silne wsparcie dla PS Vita ogłosiła podczas targów gamescom firma Ubisoft. Francuski gigant zapowiedział prace nad sześcioma grami przeznaczonymi na konsolę.

Jednym z najciekawszych tematów podczas wczorajszej konferencji firmy Sony na targach gamescom była sprawa tytułów na nadchodzącą najnowszą konsolę przenośną japońskiego giganta. Swoje silne wsparcie dla sprzętu ogłosił ważny gracz na światowym rynku – francuski wydawca Ubisoft, który zapowiedział prace nad sześcioma grami przeznaczonymi na PlayStation Vita.

Sześć nowych tytułów na PlayStation Vita od firmy Ubisoft - ilustracja #1

Dungeon Hunter Alliance

Będą to kolejno wyścigowy Asphalt, RPG Dragon Hunter Alliance, nowa, handheldowa odsłona cyklu Assassin’s Creed, platformówka Rayman Origins, konwersja Michael Jackson: The Experience i kontynuacja zapoczątkowanej na PlayStation Portable serii Lumines.

Większość tych nazw nie powinna być niczym nowym dla graczy śledzących to, co dzieje się na rynku – Ubisoft na początek swojej przygody z Vitą wybrało marki dość zachowawczo, stawiając przede wszystkim na hity z innych platform. Fanów PSP szczególnie ucieszyć może kolejna kontynuacja Lumines, popularnej gry logicznej - projektu powstałego specjalnie z myślą o przenośnej konsoli Sony, któremu udało się zdobyć dość dużą bazę wiernych fanów.

Sześć nowych tytułów na PlayStation Vita od firmy Ubisoft - ilustracja #2

Rayman Origins

Sześć zapowiedzianych na gamescom pozycji to z pewnością dopiero początek ścisłej współpracy Sony z Ubisoft w kwestii PS Vita. Doskonale obrazuje to fakt, że żaden inny większy wydawca (z wyjątkiem, naturalnie, samego Sony) nie będzie mógł w pierwszych miesiącach życia sprzętu pochwalić się większą biblioteką tytułów.

Sześć nowych tytułów na PlayStation Vita od firmy Ubisoft - ilustracja #3

Asphalt

W sieci pojawiło się już kilka pierwszych, zaprezentowanych przez nas powyżej screenów zapowiedzianych produkcji, a w przeciągu najbliższych kilku dni możemy spodziewać się wysypu informacji na temat Dungeon Hunter Alliance i Asphalt. Oba tytuły będą pokazywane przez Sony podczas tegorocznych targów w Kolonii.