Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigi3DS
Okładka Asphalt 3D (3DS)
OkładkaAsphalt 3D (3DS)

Asphalt 3D 3DS

Asphalt 3D to stworzona z myślą o możliwościach technicznych kieszonkowej konsoli Nintendo 3DS gra wyścigowa, wyprodukowana przez firmę Gameloft. Gracze mają okazję poprowadzić ponad 40 modeli sportowych aut po ulicach takich miast jak Berlin, Tokio i Rio de Janeiro.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asphalt 3D Premiera 3DS

25marca2011

pudełko PL

7kwietnia2011

producent: Gameloft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Asphalt 3D to gra stworzona przez specjalizującą się w produkcjach adresowanych na platformy mobilne firmę Gameloft. Bazuje ona na szóstej odsłonie cieszącej się dużą popularnością wśród użytkowników telefonów iPhone wyścigowej serii Asphalt. Jej wydawcami są koncerny Ubisoft (na rynkach zachodnich) oraz Konami (Japonia).

Gra zalicza się do gatunku wyścigowych arcadówek i odznacza się zręcznościowym modelem jazdy. Wyścigi toczone są w 17 lokacjach, w tym na ulicach Berlina, Tokio, Rio de Janeiro i Cape Town. Poszczególne trasy obfitują w różnego rodzaju skocznie oraz skróty, co zapewnia dużą widowiskowość rywalizacji z komputerowymi i żywymi przeciwnikami.

W Asphatl 3D gracze mają sposobność pokierowania ponad 40 pojazdami. Głównie są to samochody prestiżowych marek jak Ferrari, Lamborghini czy Aston Martin, ale pojawiają się także jednoślady np. firmy Ducati. Poszczególne modele pojazdów odwzorowane zostały z dbałością o detale w wyglądzie oraz z uwzględnieniem ich podstawowych parametrów technicznych (prędkość maksymalna, przyspieszenie itp.).

Gra oferuje szereg opcji rozgrywki, zarówno w trybie jedno- jak i wieloosobowym. Poza standardowym wyścigiem uczestniczyć można m.in. w pojedynku szosowym, pościgu, drifcie, próbie czasowej i jeździe za pieniądze (cash attack). W miarę postępów w grze gracze zyskują możliwość tuningu swoich maszyn, a także odblokowują nowe trasy i pojazdy.

Tryb multiplayer pozwala na wspólną zabawę 6 graczom połączonym w sieci lokalnej za pośrednictwem wbudowanego w konsolę łącza wi-fi. Dodatkowo w Asphatl 3D zaimplementowano wsparcie dla technologii StreetPass, dzięki czemu możliwe jest np. tworzenie wspólnych rankingów graczy znajdujących się w okolicy.

Gra odznacza się dopracowaną oprawą audiowizualną i korzysta z szeregu rozwiązań technicznych konsoli Nintendo 3DS, w tym trójwymiarowego wyświetlacza oraz przyspieszeniomierza.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Oczekiwania czytelników: 5.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Asphalt 3D cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Asphalt 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.