Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Driver: Renegade (3DS)

Driver: Renegade 3DS

Samochodowa gra akcji w pełni wykorzystująca technologię 3D. Jako John Tanner stawiamy czoła groźnym przestępcom z Nowego Jorku. Wraz z rozwojem fabuły, osadzonej między pierwszą, a drugą częścią serii Driver, zaopatrzamy się w nowe samochody i usprawniamy posiadane.

Akcji | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Driver: Renegade (3DS)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

30sierpnia2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Driver: Renegade to pierwsza odsłona popularnej samochodowej serii wydana na przenośną konsolę Nintendo 3DS. Wcielając się w byłego glinę Johna Tannera podejmujemy się arcytrudnego zadania oczyszczenia skorumpowanego Nowego Jorku z groźnych przestępców. Za opracowanie gry odpowiedzialna jest firma Ubisoft.

Po latach policyjnej pracy pod przykrywką John Tanner postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, bez zwracania uwagi na to, co mówi prawo. Jego celem jest ostateczne oczyszczenie skorumpowanego Nowego Jorku i rozbicie gangsterskiego kartelu, na czele którego stoi pięciu krytych mafiosów. Pomaga mu w tym senator Ballard, który w zamian za uratowanie życia zapewnia Tannerowi ochronę oraz dostęp do szeregu tajnych informacji. Fabularnie gra została osadzona pomiędzy wydarzenia znanymi z Driver 1 oraz 2.

W Driver: Renegade zdecydowaną większość czasu spędzamy za kierownicą kilkunastu typów samochodów. Przemierzając kolejne dzielnice Nowego Jorku uczestniczymy w pościgach, śledzimy ofiary, a także przewozimy istotne dokumenty. W miarę postępów w rozgrywce możemy udoskonalać posiadane – i to zarówno pod kątem wyglądu, jak i osiągów (tuning).

Akcja została zaprezentowana przy wykorzystaniu atrakcyjnej, trójwymiarowej oprawy graficznej. Miasto zaskakuje rozmachem i otwartością, a sama gra stylistyką. Kolejne wątki fabularne poznajemy bowiem za sprawą komiksowych, statycznych przerywników, rodem z Grand Theft Auto: Chinatown Wars (DS, PSP). Produkcja robi użytek z technologii 3D, będącej jedną z głównych atutów Nintendo 3DS.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Driver: Renegade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Ubisoft w natarciu – znamy terminy premier Child of Eden i Driver: San Francisco

wiadomość19 kwietnia 2011

Francuski potentat wyjawił dziś swoje plany wydawnicze na najbliższych kilka miesięcy. W czerwcu na sklepowych półkach powinna wylądować jedna z najbardziej oryginalnych gier ubiegłorocznych targów E3 – Child of Eden. Na wrzesień Ubisoft zapowiedział z kolei premierę Driver: San Francisco, czyli wyczekiwanej przez graczy piątej odsłony popularnej serii samochodówek. Na tym jednak nie koniec...

Zwolnienia u twórców Driver: San Francisco
Zwolnienia u twórców Driver: San Francisco

wiadomość30 listopada 2010

Okazuje się, że wiadomość o opóźnieniu premiery Driver: San Francisco ma swój dalszy ciąg. Otóż jak donosi serwis Develop, producenta gry – studio Ubisoft Reflections – może w niedługim czasie opuścić kilkunastu pracowników. Koncern Ubisoft, wydawca nowego Drivera, zdążył już potwierdzić te informacje.