Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigi3DS
Okładka Ridge Racer 3DS (3DS)
OkładkaRidge Racer 3DS (3DS)

Ridge Racer 3DS 3DS

Ridge Racer 3D jest pierwszą odsłoną serii zręcznościowych wyścigów autorstwa firmy Namco Bandai przeznaczoną na platformę Nintendo 3DS. Gracze mają okazję zasiąść za kierownicą fikcyjnych supersamochodów i wziąć udział w serii turniejów.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ridge Racer 3DS Premiera 3DS

22lutego2011

pudełko PL

25marca2011

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ridge Racer 3DS to wybitnie zręcznościowa gra wyścigowa, której początki sięgają połowy lat 90. Pierwsze jej odsłony ukazywały się jeszcze na automatach arcade oraz PlayStation. Seria debiutuje na Nintendo 3DS, robiąc użytek z wszystkich najważniejszych funkcji tej konsoli, w tym technologii 3D. Producentem Ridge Racer 3DS jest firma Namco Bandai.

W Ridge Racer 3DS gracz zasiada za kierownicą fikcyjnych samochodów i bierze udział w szeregu turniejów, rozgrywających się na kilkudziesięciu malowniczych trasach. Zaserwowany w grze model jazdy jest typowo zręcznościowy, w związku z czym początkowo nie wymaga od gracza wielkich umiejętności w zakresie prowadzenia samochodu. Zwycięstwo w najważniejszych zawodach nie przychodzi jednak łatwo, gdyż z każdym kolejnym wyścigiem poziom trudności wzrasta. W późniejszym etapach niezwykle istotne jest robienie użytku z tzw. driftowania, pozwalającego pokonywać ostre zakręty nie tylko efektownie, ale i szybko.

Produkcja została zaprojektowana z wykorzystaniem trójwymiarowej grafiki, robiąc użytek z technologii 3D. Zawarto w niej tryb wieloosobowy dla czterech graczy, a także wsparcie dla awatarów Mii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Ridge Racer 3DS cena w dniu premiery: 169,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Ridge Racer 3DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.