Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPNDS
Okładka Asphalt 2 Urban GT (PSP)

Asphalt 2 Urban GT

Asphalt 2 Urban GT to kolejna odsłona wyścigów samochodowych, przygotowana przez Ubisoft Entertainment. W swoim dziele developerzy zaoferowali szeroki wachlarz licencjonowanych pojazdów, robiących oszałamiające wrażenie na niejednym miłośniku czterech kółek.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Asphalt 2 Urban GT (PSP)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

14lis2006

NDS

23mar2007

PSP

Asphalt 2 Urban GT to kolejna odsłona wyścigów samochodowych, przygotowana przez Ubisoft Entertainment. Niniejszy tytuł początkowo przeznaczony był dla Nintendo DS, aczkolwiek postanowiono podzielić się nim również z posiadaczami kieszonkowej konsoli ze stajni Sony. W swoim dziele developerzy zaoferowali szeroki wachlarz licencjonowanych pojazdów, robiących oszałamiające wrażenie na niejednym miłośniku czterech kółek.

W grze pojawiają się takie prestiżowe marki, jak Lamborghini, Mercedes-Benz, Ducati, Kawasaki, Dodge czy Chevrolet. Łączna liczba samochodów i motocykli plasuje się powyżej czterdziestki. Godnymi pozazdroszczenia maszynami można ścigać się po ulicach piętnastu najbardziej znanych miast świata. Do ich grona wliczyć należy Nowy Jork, Miami, Tokio i Paryż. Na planach owych metropolii wyznaczono dwadzieścia osiem tras. Warto zaznaczyć, że wirtualne środowisko ulega zmianom zgodnie z porami doby.

Przed rozpoczęciem zabawy wybiera się odpowiedni wehikuł, a następnie nieco się go podrasowuje. Do tuningu przeznaczono ponad trzydzieści elementów danego pojazdu. Zmian dokonuje się przede wszystkim w obrębie barwy lakieru, opon czy mocy silnika. Unikalny wygląd samochodu lub motocykla, jego nieporównywalne możliwości oraz muzyka, wydobywająca się z głośników sprawiają, że użytkownik czuje się wyjątkowo.

Udział bierze się w sześćdziesięciu dwóch wyścigach, ulokowanych na przestrzeni dziesięciu modułów. Podczas zabawy na ekranie widoczna jest mapa, pozwalająca na określenie zajmowanej pozycji. Największą atrakcję przygotowano dla zwycięzców danej rozgrywki – na linii mety czekają piękne i seksowne dziewczyny z zespołu Pussycat Dolls, aby pogratulować najlepszemu kierowcy.

Godna uwagi jest także trójwymiarowa oprawa graficzna, doskonale odzwierciedlająca sylwetki samochodów i wygląd poszczególnych lokacji. Tempa całej zabawie nadaje towarzysząca jej muzyka w wykonaniu Moby'ego i innych artystów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Asphalt 2 Urban GT

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Asphalt 2 Urban GT

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Sześć nowych tytułów na PlayStation Vita od firmy Ubisoft

wiadomość17 sierpnia 2011

Swoje silne wsparcie dla PS Vita ogłosiła podczas targów gamescom firma Ubisoft. Francuski gigant zapowiedział prace nad sześcioma grami przeznaczonymi na konsolę.

Nowe wiadomości o kontynuacji Asphalt: Urban GT
Nowe wiadomości o kontynuacji Asphalt: Urban GT

wiadomość22 października 2006

Firma Ubisoft podzieliła się za światem informacjami dotyczącymi nadchodzącej gry wyścigowej Asphalt: Urban GT 2. Na listopad przypada premiera wersji na konsolę NDS. Posiadacze PSP będą musieli poczekać do marca przyszłego roku.

PSP
NDS