Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 09:11

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Sony tnie ceny PlayStation 3 - model ze 160 GB dyskiem twardym za 999 złotych

Podczas tegorocznych targów gamescom przedstawiciele firmy Sony ogłosili, że ceny konsoli Playstation 3 zostały obniżone. Redukcja jest globalna i dotyczy zarówno 160 GB HDD, jak i 320 GB.

Podczas wczorajszej konferencji koncernu Sony na targach gamescom Andrew House, dotychczasowy dyrektor generalny europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment, ogłosił obniżkę ceny konsoli PlayStation 3.

Redukcja dotyczy zarówno Europy, jak i USA oraz Japonii. W Polsce 160 GB wersja konsoli kosztuje obecnie 999 złotych. W Ameryce cena PlayStation 3 została ustalona na 249 dolarów, a w Japonii trzeba będzie za nią zapłacić 24980 (co daje w przeliczeniu około 325 dolarów). Oznacza to, że stacjonarna konsola kosztuje aktualnie tyle, ile będzie trzeba zapłacić za PlayStation Vita w dniu premiery przewidzianej na początek przyszłego roku.

Sony tnie ceny PlayStation 3 - model ze 160 GB dyskiem twardym za 999 złotych - ilustracja #1

Oczywiście obniżka cenowa dotyczy również konsoli z dyskiem o pojemności 320 GB. Bogatsza wersja PlayStation 3 również kosztuje o 50 euro mniej. Tym samym, cena tego modelu wynosi 299 euro (ok. 1200 złotych). Zaznaczamy, że w przypadku obydwu modeli przedstawiciele Sony podali tylko i wyłącznie ceny sugerowane. Indywidualni sprzedawca mogą oferować PlayStation 3 za niższą lub większą kwotę.

Podczas gdy inni zmagają się ze stagnacją, Playstation 3 łapie wiatr w żagle i dostarcza graczom to czego chcą: niezrównany zestaw ekskluzywnych tytułów oraz dostęp do najlepszej jakości filmów i programów telewizyjnych za świetną cenę” – tak obniżkę skomentował szef Sony Computer Entertainment of America Jack Tretton na oficjalnym blogu.