Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 09:26

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Cole McGrath zmierzy się z wampirami w inFamous 2: Festival of Blood

Firma Sony na wczorajszej konferencji podczas targów gamescom zapowiedziała grę inFamous 2: Festival of Blood. Ponownie wcielimy się w Cole'a McGratha, tym razem mierząc się z wampirami atakującymi miasto New Marais.

Na wczorajszej konferencji firmy Sony zapowiedziano grę inFamous 2: Festival of Blood. To kolejna odsłona znanej serii, która tym razem dystrybuowana będzie jedynie za pośrednictwem PlayStation Network.

Autorzy opisują inFamous 2: Festival of Blood jako samodzielną grę. Nie jest to jedynie dodatek DLC do drugiej części cyklu i nie będziemy musieli jej posiadać, aby uruchomić nadchodzącą produkcję. Całość ma zatem działać na podobnej zasadzie, jak wydany w 2008 roku Ratchet & Clank: Quest for Booty.

Najnowsze dzieło studia Sucker Punch podejmie temat inwazji wampirów na miasto New Marais. W jej wyniku zainfekowany został główny bohater Cole McGrath, któremu pozostaną 24 godziny na zlikwidowanie przywódcy krwiożerczych bestii. Zapowiada się najmroczniejsza odsłona serii, tematycznie przypominająca Red Dead Redemption: Undead Nightmare – dodatek DLC do zeszłorocznego hitu Rockstar Games. W tamtym przypadku eliminowaliśmy zombiaki.

Najnowsze przygody Cole’a McGratha zaoferują kilka godzin rozgrywki, w trakcie których zmierzymy się z nieznanymi do tej pory przeciwnikami i odwiedzimy nowe lokacje. Ponowne umiejscowienie akcji w mieście znanym z inFamous 2 powinno jednak sprawić, że będziemy poruszać się przede wszystkim po doskonale znanych miejscówkach.

inFamous 2: Festival of Blood ukaże się tylko na PlayStation Network w październiku bieżącego roku. Można się domyślać, że deweloper wykorzysta odbywające się w ostatnim dniu tego miesiąca święto Halloween i wypuści swoje dzieło w podobnym czasie. Póki co, nie ujawniono jeszcze ceny gry. Zaprezentowano za to pierwszy zwiastun, który możecie oglądać w tej wiadomości.