Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka InFamous 2: Festival of Blood (PS3)
OkładkaInFamous 2: Festival of Blood (PS3)

nieSławny: inFamous 2 - Festiwal krwi PS3

InFamous 2: Festival of Blood

Rozbudowany dodatek DLC do gry inFamous 2. Główny bohater poprzednich odsłon, czyli Cole McGrath, powraca, aby zmierzyć się z wampirami. Na zlikwidowanie ich przywódcy na tylko 24 godziny. Tytuł jest rozprowadzany jedynie drogą cyfrowej dystrybucji.

Akcji | TPP | superbohaterowie | wampiry | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

nieSławny: inFamous 2 - Festiwal krwi Premiera PS3

25października2011

producent: Sucker Punch Productions wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do nieSławny: inFamous 2 - Festiwal krwi

inFamous

Saints Row IV

Spider-Man 3: The Game

inFamous 2: Festival of Blood to kolejna odsłona sandboksowej gry akcji, w której wcielamy się w bohatera o potężnych mocach. Choć tytuł mógłby się wydawać dodatkiem do drugiej części serii, to twórcy nazywają go pełnoprawną produkcją, oferującą kilka godzin rozgrywki dla fanów spragnionych dalszych przygód Cole’a McGratha. Za jej stworzenie po raz kolejny odpowiada studio Sucker Punch, które tym razem zdecydowało się na dystrybucję swojego dzieła jedynie za pośrednictwem PlayStation Network.

Trwa inwazja wampirów na znane z „dwójki” miasto New Marais. W jej wyniku zainfekowany został główny bohater Cole McGrath, któremu pozostały 24 godziny na zlikwidowanie przywódcy krwiożerczych bestii. Klimatycznie całość przypomina zatem Red Dead Redemption: Undead Nightmare – dodatek DLC do wielkiego hitu Rockstar Games z 2010 roku. Wampiry zachowują się bowiem bardzo podobnie jak obecne w tamtej pozycji zombiaki. Pod względem atmosfery, inFamous 2: Festival of Blood jest najmroczniejszą częścią cyklu.

Rozgrywka nie zmieniła się znacząco od tego, czego doświadczyliśmy w poprzedniczkach. Cole znowu może się pochwalić wieloma mocami robiącymi odpowiedni użytek z żywiołu elektryczności. Wielokrotnie okazują się nieocenione w pokonaniu danego etapu, a także bardzo ułatwiają walkę z przeciwnikami. W głównej mierze poruszamy się po doskonale znanych miejscówkach, ale nie brakuje też zupełnie nowych lokacji, które twórcy przygotowali specjalnie na potrzeby tego tytułu. Jego ukończenie starcza na kilka godzin intensywnej zabawy.

Graficznie całość wygląda bliźniaczo podobnie do inFamous 2. Krótki czas dzielący premiery obu gier sprawił, że deweloper nie miał nawet czasu w zauważalny sposób poprawić oprawy. Mimo to, wirtualny świat nadal prezentuje się bardzo ładnie, a osadzenie go w dość mrocznych realiach sprawia, że znajome miejsca odwiedzamy w pewien sposób na nowo.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 147 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.9 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI nieSławny: inFamous 2 - Festiwal krwi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

nieSławny: inFamous 2 - Festiwal krwi Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Playstation Network