Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka Ratchet & Clank Future: Quest for Booty (PS3)

Ratchet & Clank: Quest for Booty PS3

Ratchet & Clank Future: Quest for Booty

Ratchet & Clank: Quest for Booty to druga część zapoczątkowanej przez Ratchet & Clank: Tools of Destruction trylogii, wchodzącej w skład cyklu platformówek autorstwa firmy Insomniac Games. Tytuł stanowi połączenie elementów zręcznościówki i gry logicznej.

Przygodowe | TPP | science fiction | platformówki 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Ratchet & Clank Future: Quest for Booty (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

21sierpnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ratchet & Clank: Quest for Booty jest grą platformową z elementami łamigłówek logicznych. Tytuł ten jest koilejną częścią popularnej sagi, stworzonej przez studio Insomniac Games. Quest for Booty można za opłatą pobrać z PlayStation Network, aczkolwiek w sprzedaży znajduje się też wersja na nośniku Blu-ray.

Quest for Booty kontynuuje wątek fabularny poprzedniej części (Tools of Destruction). Zadaniem gracza, jest odnalezienie i uratowanie Clanka, który został porwany przez niewidzialne roboty Zoni. Ratchet, główny bohater serii, to wyjątkowy spryciarz, który, za pomocą swoich umiejętności mechanika i zwinności, potrafi pokonać wiele przeszkód. Wyspa Hoolefar jest ich pełna, a to właśnie na niej znajdują się informacje mogące pomóc w poszukiwaniach przyjaciela.

Omawiana produkcja oferuje 3-4 godzin zabawy, co ma zresztą swoje odzwierciedlenie w niższej cenie. Prowadząc naszego podopiecznego możemy wykonywać szereg czynności - przede wszystkim za pomocą podstawowego narzędzia każdego szanującego się mechanika, czyli klucza francuskiego. Sprzęt Ratcheta nie jest jednak zwyczajny, gdyż został elektromagnetycznie podrasowany. Pozwala między innymi na przytwierdzanie do niego obiektów, oraz wypuszczanie elektrycznego bicza, umożliwiającego dosięgnięcie odległych przedmiotów. Gra obfituje w miejsca, gdzie wykorzystamy te niezwykłe zdolności, pokonując logiczne zagadki. Sednem zabawy jest eksplorowanie poziomów wyspy i poszukiwanie informacji. Przemierzając poszczególne lokacje napotykamy na postacie potrzebujące naszej pomocy – te pomniejsze zadania prowadzą nas dalej, otwierając nowe możliwości i obszary. Na naszej drodze pojawią się oczywiście rozmaici wrogowie, których trzeba będzie pokonać. Całość doprawiona jest dużą dozą humoru.

Ratchet & Clank: Quest for Booty wykorzystuje ten sam silnik graficzny co Tools of Destruction (Insomniac Engine v.2.0). Grafika jest więc bardzo ładna oraz wyjątkowo kolorowa. Wprowadzono kilka małych poprawek, głównie w kwestii oświetlenia. Stylistycznie gra prezentuje bardzo bajkowe postacie i lokacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 937 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Ratchet & Clank: Quest for Booty

Klasyfikacja PEGI Ratchet & Clank: Quest for Booty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Ratchet & Clank: Quest for Booty - recenzja gry
Ratchet & Clank: Quest for Booty - recenzja gry

Recenzja 11 września 2008, 08:18

Fragmenty strzelane to w dużej mierze momenty, podczas których musimy odpierać kolejne fale przeciwników aż do zniszczenia czegoś lub kogoś istotnego. W tych właśnie akcjach możemy swobodnie podnosić poziom broni. Dużo fragmentów rozegramy w ciemniejszych miejscówkach. Wiąże się to z wykorzystaniem kolejnego nowego patentu – kluczem możemy chwytać zielone, fluorescencyjne ślimaczki. Przydają się w miejscach zamieszkałych przez nietoperze. Światło skutecznie je odstrasza.