Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PS3PC
Okładka Talisman (X360)
OkładkaTalisman (X360)

Talisman

Talisman to wirtualna wersja słynnej fabularnej gry planszowej, której pierwsza edycja została wydana przez Games Workshop w roku 1983. Na terenie Polski oryginał znany jest pod nazwą Magia i Miecz.

RPG | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Talisman Premiera

anulowana

PC X360 PS3

producent: Capcom wydawca: Capcom

Talisman to wirtualna wersja słynnej fabularnej gry planszowej, której pierwsza edycja została wydana przez Games Workshop w roku 1983. Na terenie Polski oryginał znany jest pod nazwą Magia i Miecz. Przygotowaniem omawianej adaptacji zajęli się fachowcy z korporacji Capcom, a produkt został zapowiedziany w związku z planem wznowienia drukowania pierwowzoru w formie czwartej edycji.

Uczestnicy zabawy (maksymalnie czterech żywych graczy, z których trzech może zastąpić Sztuczna Inteligencja) przenoszą się do fantastycznego świata i wcielają się w bohaterów, próbujących odnaleźć legendarną Koronę Władzy. Tworząc poszczególnych awanturników możemy dokonać wyboru spośród ponad dwudziestu typów postaci – m.in. minstrel, krasnolud i amazonka. Każda z nich posiada unikalne umiejętności, bardzo przydatne w trakcie przygody. Generalnie rozgrywka opiera się na odpowiednim operowaniu kartami, reprezentującymi np. zdolności i przedmioty, a także rzucaniu kostkami.

Wprawdzie Talisman ma swoje korzenie na papierze, ale developerzy postanowili zaserwować nam efektowną trójwymiarową wersję tej planszowej klasyki. Widzimy więc dokładnie animowanych bohaterów, przemierzających szczegółowo wyrenderowane światy, atakujących napotkane potwory, rzucających widowiskowe zaklęcia magiczne itd. Wszystko ukazuje dynamicznie pracująca wirtualna kamera. Warto zauważyć, że zaplanowano również liczne dodatki (chociażby bonusowe przygody) do pobrania z Internetu.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Talisman: Odpowiednia dla każdego wieku.

Talisman Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS3
X360