Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PCPS3
Okładka Talisman (X360)

Talisman

Talisman to wirtualna wersja słynnej fabularnej gry planszowej, której pierwsza edycja została wydana przez Games Workshop w roku 1983. Na terenie Polski oryginał znany jest pod nazwą Magia i Miecz.

RPG | klasyczne RPG

Okładka Talisman (X360)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

data premiery gry:

anulowana

PC PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Talisman to wirtualna wersja słynnej fabularnej gry planszowej, której pierwsza edycja została wydana przez Games Workshop w roku 1983. Na terenie Polski oryginał znany jest pod nazwą Magia i Miecz. Przygotowaniem omawianej adaptacji zajęli się fachowcy z korporacji Capcom, a produkt został zapowiedziany w związku z planem wznowienia drukowania pierwowzoru w formie czwartej edycji.

Uczestnicy zabawy (maksymalnie czterech żywych graczy, z których trzech może zastąpić Sztuczna Inteligencja) przenoszą się do fantastycznego świata i wcielają się w bohaterów, próbujących odnaleźć legendarną Koronę Władzy. Tworząc poszczególnych awanturników możemy dokonać wyboru spośród ponad dwudziestu typów postaci – m.in. minstrel, krasnolud i amazonka. Każda z nich posiada unikalne umiejętności, bardzo przydatne w trakcie przygody. Generalnie rozgrywka opiera się na odpowiednim operowaniu kartami, reprezentującymi np. zdolności i przedmioty, a także rzucaniu kostkami.

Wprawdzie Talisman ma swoje korzenie na papierze, ale developerzy postanowili zaserwować nam efektowną trójwymiarową wersję tej planszowej klasyki. Widzimy więc dokładnie animowanych bohaterów, przemierzających szczegółowo wyrenderowane światy, atakujących napotkane potwory, rzucających widowiskowe zaklęcia magiczne itd. Wszystko ukazuje dynamicznie pracująca wirtualna kamera. Warto zauważyć, że zaplanowano również liczne dodatki (chociażby bonusowe przygody) do pobrania z Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Gry podobne do Talisman

Wymagania wiekowe Talisman

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Talisman

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Talisman - przed premierą
Talisman - przed premierą

Przed premierą 26 lutego 2008, 12:22

Walka na moc odbędzie się w zasadzie identycznie, z tą różnicą, że wróg musi nas zaatakować w ten właśnie sposób. Zrobią to wszystkie duchy, demony i tym podobne kreatury, choć niektórzy poszukiwacze posiądą zdolność pozwalającą im wybrać rodzaj starcia przy spotkaniu z drugim graczem. A warto trenować, bo jedna ze ścieżek do Korony Władzy będzie wymagała właśnie rozwijania mocy.

PC
PS3
X360