Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360NDS
Okładka Carcassonne (X360)

Carcassonne

Przeznaczona na konsole przenośne adaptacja popularnej na Zachodzie gry planszowej, wykonana przez monachijski oddział grupy Koch Media.

Strategiczne | filmy

Okładka Carcassonne (X360)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

data premiery gry:

27cze2007

X360

23paź2009

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Carcassonne to w oryginale popularna strategiczna gra planszowa, która po raz pierwszy wydana została w 2000 r. na terenie Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Edycja cyfrowa obejmuje zarówno "podstawkę", jak i dodatek The River.

Przestrzennie przedstawioną rozgrywkę utrzymano w średniowiecznej konwencji. Użytkownik wciela się we włodarza miasta, którego zadanie polega na ciągłym poszerzaniu granic administrowanego obszaru. Zgodnie z klasyczną wersją omawianej pozycji, udostępniono siedemdziesiąt dwie tafle, wykorzystywane do rozbudowy danego terytorium. Punkty przyznawane są automatycznie odpowiednio za wybudowanie kolejnych zamków, stworzenie sieci komunikacyjnej czy wykonanie innych czynności, mających na celu rozwój konkretnej lokacji. Rzecz jasna gracz nie zostaje pozostawiony sam sobie – w razie jakichkolwiek problemów może on skorzystać z przystępnego tutorialu, dokładnie opisującego każdy krok.

Autorzy zaproponowali kilka wariantów zabawy. Swoje zdolności taktyczno-strategiczne można sprawdzić zarówno w starciu ze sztuczną inteligencją, jak również z czterema żywymi przeciwnikami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Carcassonne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Carcassonne

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Gra Carcasonne już jutro na Xbox Live Arcade
Gra Carcasonne już jutro na Xbox Live Arcade

wiadomość26 czerwca 2007

Już jutro oferta Xbox Live Arcade poszerzy się o grę Carcassonne. Będzie to kolejna po Catanie popularna planszówka, w którą zagrają posiadacze X360. Pierwowzór pochodzi z Niemiec, gdzie ukazał się w 2000 roku, a w 2001 uzyskał nagrodę Spiel des Jahres (Gra Roku).

Gra planszowa Carcassonne zmierza na Xbox Live Arcade
Gra planszowa Carcassonne zmierza na Xbox Live Arcade

wiadomość16 kwietnia 2007

Granie w gry planszowe jest aktualnie bardzo niszowym sposobem spędzania wolnego czasu. Nie dość, że koszt zakupu pełnego zestawu kosztuje całkiem spore pieniądze, to jeszcze bardzo trudno zebrać odpowiednią liczbę graczy. Problem ów zauważyli już wcześniej twórcy tego typu rozrywki i postanowili, że będą przenosić swoje największe hity na paletko gier komputerowych. Podobnie będzie z Carcassonne.

X360
NDS