Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Painkiller: Black Edition (PC)
OkładkaPainkiller: Black Edition (PC)

Painkiller: Black Edition PC

Kolekcjonerskie wydanie Painkillera – popularnej strzelaniny FPP z 2004 roku opracowanej przez polskie studio People Can Fly. W skład kompilacji wchodzi zarówno podstawowa wersja gry, jak i wydany później dodatek zatytułowany Battle Out of Hell.

Akcji | FPP | FPS | horror | polskie | strzelanki

Painkiller: Black Edition Premiera PC

28sierpnia2005

pudełko PL

21września2005

producent: People Can Fly wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Comp. wydawca PL: Axel Springer Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Painkiller: Black Edition

Doom 3

Quake 4

Quake II (1997)

Painkiller: Black Edition to kolekcjonerskie wydanie gry Painkiller wzbogacone o dodatek Battle Out Of Hell oraz o mnóstwo niepublikowanych dotąd bonusów, jak: nową mapę do trybu deathmatch, poprawione efekty graficzne dla kart najnowszych generacji, lepszej jakości filmowe przerywniki, film "The making of Painkiller" czy teledysk Painkiller.

Painkiller to gra akcji/FPS stworzona przez rodzimy zespół People Can Fly, wzorująca się na klasycznych shooterach, jak Quake czy Unreal Tournament. Bohaterem jest mężczyzna zajmujący się zabijaniem nieumarłych istot, zamieszkujących mroczne lochy, opuszczone zamczyska itp. Niegdyś był on normalnym człowiekiem, Danielem, Garnerem, który żył, kochał, pracował, śmiał się, smucił i w końcu umarł. Ale w odróżnieniu od innych, po śmierci nie trafił do nieba czy piekła. Został wybrany na wojownika, którego zadaniem jest powstrzymanie hord piekielnych Lucyfera. Od tej pory jego nieżycie stało się jednoosobową wojną z potępieńcami. Tylko niszcząc zło może w końcu odkupić swe grzechy i trafić do raju. Do przejścia mamy kilkanaście poziomów (składających się na pięć rozdziałów), połączonych wątkiem fabularnym, przy czym owa fabuła jest zdecydowanie liniowa. Do naszej dyspozycji oddano szereg wielofunkcyjnych broni z niespotykanymi dotąd możliwościami (m.in.: ShotGun, StakeGun, ChainGun / Rocket Launcher, czy Shuriken-do Gun), unikalne powerupy i ekwipunek. Bez tych rzeczy eksterminacja takich upiornych kreatur jak Saphathoraél, Zombie Knight, Psychonun czy Skull byłaby niemożliwa. Painkiller to pierwsza polska gra, w której wykorzystano najnowsze rozwiązania programu Havok 2, łącznie ze wsparciem dla najnowszych kart 3D i dźwiękowych.

Painkiller: Battle Out of Hell to pierwszy oficjalny dodatek do jednej z najlepszych gier akcji/FPS 2004 roku. W stworzonym przez rodzimy zespół People Can Fly shooterze gracz wcielał się w postać Daniela Garnera, który po śmierci wyruszył na krucjatę przeciwko samemu Lucyferowi. Akcja dodatku zaczyna się w tym samym miejscu, w którym skończył się właściwy Painkiller. Co ciekawe, autorzy uwzględnili w tym przypadku również ukryte zakończenie podstawowej wersji gry. Garner pokonuje Lucyfera, ale na jego miejsce błyskawicznie wskakuje Alastor. Główny bohater musi powstrzymać demona, a przy okazji wydostać się z piekła, tak aby móc wreszcie dotrzeć do nieba gdzie czeka na niego jego żona. Więcej na temat Painkiller: Battle Out of Hell można dowiedzieć się wchodząc tutaj.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 916 głosów czytelników.

Painkiller: Black Edition cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Painkiller: Black Edition: 18+

Painkiller: Black Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD