Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2011, 14:00

Wieści ze świata (Batman: Arkham City, Left 4 Dead 2, Humble Indie Bundle) 8/08/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. łączeniu serwerów w DC Universe Online, Torchlight MMO, o głosie Pingwina w Batman: Arkham City, specjalnej akcji w ramach Left 4 Dead 2, a także rekordzie Humble Indie Bundle #3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. łączeniu serwerów w DC Universe Online, Torchlight MMO, o głosie Pingwina w Batman: Arkham City, specjalnej akcji w ramach Left 4 Dead 2, a także rekordzie Humble Indie Bundle #3. Zapraszamy do lektury.

Painkiller: Black Edition

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Painkiller: Black Edition. Produkcję autorstwa studia People Can Fly możecie aktualnie nabyć za kwotę 4,99 euro, czyli ok. 20 złotych (o 50% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00. W promocyjnym pakiecie można także nabyć wszystkie odsłony serii.

DC Universe Online

Firma Sony Online Entertainment rozpoczęła łączenie 26 serwerów gry MMO DC Universe Online w 4 tzw. MegaSerwery – po dwa dla wersji na PC i edycji na PlayStation 3 (po jednym dla Ameryki Północnej oraz Europy). Ruch umożliwi m.in. płynne przechodzenie pomiędzy trybami PVE i PvP, a także pozwoli uniknąć problemów wynikających ze zmniejszającej się liczby graczy.

Wieści ze świata (Batman: Arkham City, Left 4 Dead 2, Humble Indie Bundle) 8/08/11 - ilustracja #1

Torchlight

Max Schaefer, prezes studia Runic Games, oświadczył, że Torchlight w wersji MMO ciągle jest w planach, aczkolwiek kontynuowanie prac zależeć będzie w głównej mierze od skali sukcesu, jaki osiągnie Torchlight II. Przypomnijmy, że dwójka miała się okazać w połowie tego roku, lecz premiera została opóźniona.

Batman: Arkham City

Studio Rocksteady ujawniło, że w rolę Pingwina w grze Batman: Arkham City wcieli się Nolan North – aktor dubbingowy, znany m.in. udziału w serii Uncharted (gdzie wciela się w głównego bohatera, Nathana Drake’a). Nowe przygody Mrocznego Rycerza zadebiutują w październiku tego roku.

Wieści ze świata (Batman: Arkham City, Left 4 Dead 2, Humble Indie Bundle) 8/08/11 - ilustracja #2

The Gunstringer

Specjaliści z Twisted Pixel ukończyli produkcję niekonwencjonalnej gry akcji The Gunstringer na Xboksa 360, dedykowanej posiadaczom kontrolera Kinect. W The Gunstringer przejmiemy kontrolę nad marionetką kowboja-zombie i weźmiemy udział w zabawnie zapowiadającej się historii o zemście, osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu. Gra będzie miksem strzelaniny TPP oraz platformówki. Produkcja zostanie wydana w pakiecie z Fruit Ninja Kinect w cenie 29,99 funtów.

Electronic Arts

Koncern Electronic Arts potwierdził, że studio EA2D – znane z Dragon Age Legends oraz Mirror's Edge 2D – zostało dołączone do firmy BioWare i będzie od teraz funkcjonować pod nazwą BioWare San Francisco. Szczegóły na temat nowych produkcji zespołu nie są jeszcze znane.

Naughty Dog

Matt Mullin, actor, który zagrał Johnny’ego Cage’a w serial internetowym Mortal Kombat Legacy, zawarł w swoim życiorysie wpis, z którego wynika, że swego czasu brał udział w nagraniach motion capture do tajemniczej gry Thing 1 studia Naughty Dog (pracującego ciężko nad trzecią odsłoną Uncharted). Nie precyzuje jednak czy producent ciągle pracuje nad tytułem, czy też może postanowił go skasować.

Left 4 Dead 2

Firma Valve udostępniła zaktualizowaną wersję Terminal Map do kampanii Dead Air do Left 4 Dead 2. Wzbogaciła także dodatek o osiągnięcie Connecting Fights (uzyskiwane za ukończenie kampanii w trybie Versus). Jeśli zdobędzie go 60 tysięcy osób, Valve zobowiązuje się otworzyć wcześniej dostęp do bety Blood Harvest – portu kampanii znanej z Left 4 Dead.

Humble Indie Bundle #3

Do zestawu gier w akcji Humble Indie Bundle #3 dołączyła kolejna produkcja – zręcznościówka Atom Zombie Slasher. Pakiet został do tej pory nabyty 326 tys. razy, łącznie za kwotę 1,86 mln dolarów. Pobity został rekord poprzedniej edycji. Na przekroczenie granicy dwóch milionów dolarów uczestnicy akcji mają jeszcze kilkadziesiąt godzin (dobiegnie ona końca w środę o godzinie 1:00).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

E.Y.E: Divine Cybermancy

Dishonored

Brink

Allods Online

Final Fantasy Type-0

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Warlords (2011) - trailer #3

Star Wars: The Old Republic - Jedi Consular

Rusty Hearts - kulisy produkcji #2 - oprawa artystyczna

Atomic City Adventures: The Case of the Black Dragon - gameplay #1

Prey 2 - kulisy produkcji #2 - E3 2011 trailer (PL)

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej