Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka The Gunstringer (X360)

The Gunstringer X360

The Gunstringer to utrzymana w humorystycznej konwencji gra akcji autorstwa studia Twisted Pixel. Nad produkcją tytułu czuwał Dan Teasdale, twórca Rock Band 3. Gracze przejmują kontrolę nad marionetką kowboja-zombie, który chce zemścić się na swoich dawnych kompanach.

Akcji | TPP | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka The Gunstringer (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

13września2011

16września2011

pudełko PL

The Gunstringer to kolejna produkcja studia Twisted Pixel, znanego szerzej ze zręcznościowych przygód ‘Splosion Mana. Mamy tu do czynienia z niekonwencjonalną grą akcji dostępną z poziomu usługi Xbox Live Arcade, dedykowaną posiadaczom kontrolera Kinect.

W The Gunstringer gracz przejmuje kontrolę nad marionetką kowboja-zombie i bierze udział w zabawnej historii o zemście. Gra osadzona została w realiach Dzikiego Zachodu, będąc pod względem mechaniki rozgrywki miksem strzelaniny TPP oraz platformówki, łączącym radość z przebywania w trójwymiarowym świecie z rozwałką w stylu REZ-a.

Kolejne poziomy rozgrywa się zarówno z perspektywy trzeciej osoby, jak i z kamerą prezentującą akcję z boku (niczym w ‘Splosion Man). W trakcie ich przechodzenia gracz odwiedza zróżnicowane krajobrazy – od pustyni, przez miasteczka, po tereny zalesione. W międzyczasie sprawdza swoje umiejętności w dynamicznych mini-grach.

Atutem produkcji jest nie tylko dynamiczna rozgrywka, ale przede wszystkim system sterowania wykorzystujący Kinecta. Dzięki niemu gracz może się poczuć jak uczestnik przedstawienia teatralnego z marionetkami w rolach głównych. Kontrola jest przy tym nie tylko precyzyjna, ale i intuicyjna – wynika to z ograniczenia opóźnień i konieczności wykonywania zbędnych ruchów lub gestów. Głównym projektantem The Gunstringer jest Dan Teasdale, twórca gry muzycznej Rock Band 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Gry podobne do The Gunstringer

Klasyfikacja PEGI The Gunstringer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Gunstringer

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): Kinect
Microsoft przejął studio Twisted Pixel - twórców The Maw oraz 'Splosion Man
Microsoft przejął studio Twisted Pixel - twórców The Maw oraz 'Splosion Man

wiadomość12 października 2011

Firma Microsoft Studios ogłosiła przejęcie studia Twisted Pixel, znanego z takich produkcji jak The Maw czy 'Splosion Man.

Wieści ze świata (Dead Nation, The Whispered World, Visceral Games) 19/09/11

wiadomość19 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie premiery i cenie nowego dodatku do Dead Nation, plotkach o likwidacji jednego z zespołów studia Visceral Games, a także darmowym soundtracku do The Gunstringer. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Batman: Arkham City, Left 4 Dead 2, Humble Indie Bundle) 8/08/11

wiadomość8 sierpnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. łączeniu serwerów w DC Universe Online, Torchlight MMO, o głosie Pingwina w Batman: Arkham City, specjalnej akcji w ramach Left 4 Dead 2, a także rekordzie Humble Indie Bundle #3. Zapraszamy do lektury.

W The Gunstringer przejmiemy kontrolę nad marionetką-zombie
W The Gunstringer przejmiemy kontrolę nad marionetką-zombie

wiadomość2 lutego 2011

Studio Twisted Pixel, znane szerzej ze zręcznościowych przygód ‘Splosion Mana, ujawniło pierwsze szczegóły na temat swojej kolejnej produkcji. Jest nią niekonwencjonalna gra akcji The Gunstringer na Xboksa 360, dedykowana posiadaczom kontrolera Kinect.