Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka The Gunstringer (X360)
OkładkaThe Gunstringer (X360)

The Gunstringer X360

The Gunstringer to utrzymana w humorystycznej konwencji gra akcji autorstwa studia Twisted Pixel. Nad produkcją tytułu czuwał Dan Teasdale, twórca Rock Band 3. Gracze przejmują kontrolę nad marionetką kowboja-zombie, który chce zemścić się na swoich dawnych kompanach.

Akcji | TPP | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Gunstringer Premiera X360

13września2011

pudełko PL

16września2011

producent: Twisted Pixel wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Gunstringer

Left 4 Dead

Zombie Apocalypse

'Splosion Man

The Gunstringer to kolejna produkcja studia Twisted Pixel, znanego szerzej ze zręcznościowych przygód ‘Splosion Mana. Mamy tu do czynienia z niekonwencjonalną grą akcji dostępną z poziomu usługi Xbox Live Arcade, dedykowaną posiadaczom kontrolera Kinect.

W The Gunstringer gracz przejmuje kontrolę nad marionetką kowboja-zombie i bierze udział w zabawnej historii o zemście. Gra osadzona została w realiach Dzikiego Zachodu, będąc pod względem mechaniki rozgrywki miksem strzelaniny TPP oraz platformówki, łączącym radość z przebywania w trójwymiarowym świecie z rozwałką w stylu REZ-a.

Kolejne poziomy rozgrywa się zarówno z perspektywy trzeciej osoby, jak i z kamerą prezentującą akcję z boku (niczym w ‘Splosion Man). W trakcie ich przechodzenia gracz odwiedza zróżnicowane krajobrazy – od pustyni, przez miasteczka, po tereny zalesione. W międzyczasie sprawdza swoje umiejętności w dynamicznych mini-grach.

Atutem produkcji jest nie tylko dynamiczna rozgrywka, ale przede wszystkim system sterowania wykorzystujący Kinecta. Dzięki niemu gracz może się poczuć jak uczestnik przedstawienia teatralnego z marionetkami w rolach głównych. Kontrola jest przy tym nie tylko precyzyjna, ale i intuicyjna – wynika to z ograniczenia opóźnień i konieczności wykonywania zbędnych ruchów lub gestów. Głównym projektantem The Gunstringer jest Dan Teasdale, twórca gry muzycznej Rock Band 3.

Ostatnia modyfikacja 11 sierpnia 2011

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

The Gunstringer cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Gunstringer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

The Gunstringer Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): Kinect