Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2011, 13:48

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Microsoft przejął studio Twisted Pixel - twórców The Maw oraz 'Splosion Man

Firma Microsoft Studios ogłosiła przejęcie studia Twisted Pixel, znanego z takich produkcji jak The Maw czy 'Splosion Man.

Jak donosi serwis Joystiq, firma Microsoft Studios przejęła niewielkie studio Twisted Pixel znane z takich charakterystycznych tytułów jak The Gunstringer czy 'Splosion Man. Do tej pory produkcje te były wydawane przede wszystkim na konsolę Xbox 360, więc taką decyzję należy uznać za wzmocnienie udanej współpracy.

Microsoft przejął studio Twisted Pixel - twórców The Maw oraz 'Splosion Man - ilustracja #1

Gry studia Twisted Pixel charakteryzowały się specyficzną oprawą graficzną i poczuciem humoru. Oprócz wymienionych tytułów firma ta odpowiada również za produkcję z gatunku action-adventure The Maw. Ukazała się ona zarówno na konsolę Xbox 360, jak i pecety. W związku z przejęciem ich twórców przez koncern Microsoft, wielu fanów z pewnością zaczęło obawiać się o przyszłe projekty tego studia. Czy zachowają one swój specyficzny klimat?

Na ten temat wypowiedział się Phil Spencer, wiceprezes Microsoft Studios. Przyznał, że w przeszłości amerykański potentat nie zawsze w odpowiedni sposób podchodził do przejętych firm. „Początkowo wszyscy musieli przenosić się do Redmond, aby całkowicie zintegrować się z procesem produkcyjnym stosowanym przez Microsoft i nie zawsze udawało się to osiągnąć”, wyjaśnił Spencer. Jego zdaniem od tamtej pory wiele rzeczy uległo zmianie. Metodą prób i błędów koncernowi udało się znacznie poprawić współpracę z przejętymi firmami. Z tego względu nie zamierza w większym stopniu ingerować w projekty studia Twisted Pixel.

Microsoft przejął studio Twisted Pixel - twórców The Maw oraz 'Splosion Man - ilustracja #2

Według twórców gry The Gunstringer, dzięki podjęciu tak odważnego kroku zyskują możliwość tworzenia produkcji na większą skalę. Nie będą musieli wydawać niedoszlifowanych tytułów z powodu kończących się środków finansowych. W dalszym ciągu zamierzają skupiać się na dystrybucji elektronicznej, sprzedając gry między innymi za pośrednictwem platformy Xbox Live Arcade.

Mike Wilford, dyrektor generalny Twisted Pixel, zażartował, że po przejęciu będą chcieli przekonać Microsoft do stworzenia kolejnej gry osadzonej w uniwersum Halo, ale z charakterystyczną komiksową kreską i dużą dawką poczucia humoru.