Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2009, 10:54

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 lutego 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: plotki o Syphon Filter 5, Harmonix pozywa Konami, o dacie premiery God of War III, przyszłość serii Resident Evil i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: plotki o Syphon Filter 5, Harmonix pozywa Konami, o dacie premiery God of War III, przyszłość serii Resident Evil i inne. Zapraszamy do lektury.

Mad Catz

Firma Mad Catz, producent akcesoriów do konsol i PC, ujawniła dane z raportu finansowego za ostatni kwartał ubiegłego roku. Wynika z nich, że choć sprzedaż poszła w górę w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego (aktualnie 40,8 milionów dolarów), to nie pomogło to firmie w wypracowaniu czystego zysku. Straty w okresie zakończonym 31 grudnia osiągnęły poziom 26,9 milionów dolarów.

Syphon Filter 5

Jeśli wierzyć plotkom, w produkcji znajduje się piąta odsłona cyklu Syphon Filter. Miałyby na to wskazywać informacje dostarczone przez firmę PCB Productions, przygotowującą podobno bazę pod dubbing gry. Kolejne już przygody Gabe’a Logana miałoby opracować studio Sony Bend, mające w dorobku poprzednie odsłony, jak i czekające na premierę Resistance: Retribution na PSP.

Harmonix

Harmonix, producent serii Rock Band,zdecydował się na złożenie pozwu przeciwko firmie Konami. Powodem działania jest naruszenie przez japońskiego wydawcę patentów Harmonix, dotyczących budowy plastikowych instrumentów. Najprawdopodobniej chodzi tutaj o model perkusji zastosowany w grze muzyczno-rytmicznej Rock Revolution (gra nie oferuje innych kontrolerów, korzystając z tych, które powstały na potrzeby serii Guitar Hero oraz Rock Band). Interesujące jest to, że ciągle rozpatrywany jest pozew w podobnej sprawie złożony w połowie zeszłego roku przez Konami przeciwko Harmonix. Czekamy na rozstrzygnięcia.

God of War III

Koncern Sony Computer Entertainment poinformował, że dokładna data premiery God of War III zostanie ogłoszona w trakcie czerwcowych targów E3. Obecnie plotkuje się, że do debiutu mogłoby dojść na przełomie 2009 i 2010 roku.

Resident Evil

W jakim kierunku podąży kolejna odsłona cyklu Resident Evil? Z danych opublikowanych przez serwis Eurogamer wynika, że następna, po Resident Evil 5, przygoda z zombiakami w roli głównej ma szanse ukazać się na Wii. Taką nadzieję wyraża Masachika Kawata, producent piątej części. Do tej pory na Wii ukazała się jedynie usprawniona czwórka, a także strzelanina Umbrella Chronicles.

Chaotic

Firmy Activision, 4Kids oraz Chaotic USA Entertainment podpisały porozumienie, na mocy którego pierwsza z wymienionych dostarczy na rynek karciankę o tytule Chaotic. Zostanie ona wydana w wersjach na PlayStation 3, Xbox 360, Wii oraz Nintendo DS jesienią 2009 roku. W grze połączone zostaną elementy gier akcji, RPG oraz strategii turowych. Więcej na jej temat znajdziecie na łamach jej oficjalnego serwisu.

Psychonauts

Twórcy zręcznościówki Psychonauts, studio Double Fine, udostępnili na łamach Napstera, sklepu Amazon oraz kilku innych serwisów ścieżkę dźwiękową do swojej kultowej produkcji. Zestaw Psychonauts Soundtrack oraz Original Cinematic Score można nabyć za 18 dolarów (pojedynczo 9 dolarów).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

God of War III

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Grand Theft Auto IV - The Lost and Damned

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Flower

gry