Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2GCNGBAXBOX
Okładka Alien Hominid (PS2)

Alien Hominid

Alien Hominid jest wirtualną strzelaniną w klasycznym stylu (podążamy cały czas w prawo i eksterminujemy niezliczone zastępy wrogów), przypominającą produkty z popularnej serii Metal Slug.

Zręcznościowe

Okładka Alien Hominid (PS2)

data premiery gry:

21lis2004

PS2 GCN

27maj2005

XBOX

3lut2006

GBA
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alien Hominid jest wirtualną strzelaniną w klasycznym stylu (podążamy cały czas w prawo i eksterminujemy niezliczone zastępy wrogów), przypominającą produkty z popularnej serii Metal Slug. Warto zauważyć, że omawiana pozycja stanowi znacznie rozszerzoną wersję słynnej internetowej gry (grubo ponad milion unikalnych użytkowników) pod tym samym tytułem, dostępnej za pośrednictwem znanej sieciowej witryny o nazwie Newgrounds.

Kierujemy poczynaniami przedstawiciela obcej cywilizacji, który rozbija się statkiem kosmicznym na Ziemi i aby móc powrócić na macierzystą planetę musi odzyskać swój środek transportu z rąk straszliwych agentów FBI. Rzecz jasna droga do szczęśliwego końca wiedzie po trupach wielu rozmaitych przeciwników, posyłanych do przysłowiowego piachu dzięki celnym seriom pocisków z broni ręcznej lub maszyn bojowych pokroju czołgów. W trakcie zabawy zbieramy przeróżne bonusy, powodujące np. uaktywnienie się amunicji zapalającej, czyniącej ogromne spustoszenie w szeregach oponentów. Ogólnie rozgrywkę podzielono na szesnaście rozbudowanych etapów, umiejscowionych w lokacjach o odmiennym wyglądzie.

Firmowym znakiem Alien Hominid jest nie tylko „staroszkolny” system zabawy o raczej niewielkim stopniu skomplikowania, lecz także charakterystyczna komiksowa oprawa graficzna i niesamowicie płynna animacja. Autorzy zadbali również o odpowiednią dawkę specyficznego humoru, rozweselającego nawet największych ponuraków. Ponadto nie zabrakło mnóstwa pobocznych mini-gier, trybu multiplayer (rywalizacja i kooperacja) na wspólnym ekranie oraz edytora poziomów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Alien Hominid

Klasyfikacja PEGI Alien Hominid

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Alien Hominid

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Xbox 360 na celowniku autorów Alien Hominid

wiadomość21 lipca 2006

Słynną internetową grę Alien Hominid i jej edycję konsolową (PS2, XBX i GCN) stworzyli ludzie z ekipy The Behemoth. Teraz utalentowani developerzy szykują zupełnie nowy produkt, nazwany Castle Crashers. Tym razem zespół koncentruje się wyłącznie na platformie Xbox 360, a konkretnie na serwisie Xbox Live Arcade.

Porcja świeżych obrazków z Virtua Tennis 3
Porcja świeżych obrazków z Virtua Tennis 3

wiadomość22 czerwca 2006

Wirtualnych tenisistów oczekujących na premierę trzeciej odsłony cyklu Virtua Tennis, firma SEGA postanowiła uraczyć porcją nowych obrazków prezentujących wspomniany tytuł w akcji.

Zapowiedziano Alien Hominid w wersji na GBA

wiadomość5 sierpnia 2005

Zaczęło się od prostej strzelaniny, opracowanej we Flashu, w której awaryjnie lądujący na Ziemi kosmita chwycił za broń i ruszył przez miasto z misją eksterminacji agentów FBI. Ogromna popularność gry spowodowała, że niedługo potem Alien Hominid trafił również do posiadaczy konsol GameCube, PlayStation 2 oraz Xbox. Teraz przyszedł czas na GameBoy Advance.

PS2
XBOX
GCN
GBA