Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXBOXGBAGCNPS2
Okładka Alien Hominid (XBOX)
OkładkaAlien Hominid (XBOX)

Alien Hominid

Alien Hominid jest wirtualną strzelaniną w klasycznym stylu (podążamy cały czas w prawo i eksterminujemy niezliczone zastępy wrogów), przypominającą produkty z popularnej serii Metal Slug.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alien Hominid Premiera

21lis2004

PS2 GCN

27maj2005

XBOX

3lut2006

GBA

Gry podobne do Alien Hominid

Scrapland

Destroy All Humans! (2005)

Metal Slug 3

Alien Hominid jest wirtualną strzelaniną w klasycznym stylu (podążamy cały czas w prawo i eksterminujemy niezliczone zastępy wrogów), przypominającą produkty z popularnej serii Metal Slug. Warto zauważyć, że omawiana pozycja stanowi znacznie rozszerzoną wersję słynnej internetowej gry (grubo ponad milion unikalnych użytkowników) pod tym samym tytułem, dostępnej za pośrednictwem znanej sieciowej witryny o nazwie Newgrounds.

Kierujemy poczynaniami przedstawiciela obcej cywilizacji, który rozbija się statkiem kosmicznym na Ziemi i aby móc powrócić na macierzystą planetę musi odzyskać swój środek transportu z rąk straszliwych agentów FBI. Rzecz jasna droga do szczęśliwego końca wiedzie po trupach wielu rozmaitych przeciwników, posyłanych do przysłowiowego piachu dzięki celnym seriom pocisków z broni ręcznej lub maszyn bojowych pokroju czołgów. W trakcie zabawy zbieramy przeróżne bonusy, powodujące np. uaktywnienie się amunicji zapalającej, czyniącej ogromne spustoszenie w szeregach oponentów. Ogólnie rozgrywkę podzielono na szesnaście rozbudowanych etapów, umiejscowionych w lokacjach o odmiennym wyglądzie.

Firmowym znakiem Alien Hominid jest nie tylko „staroszkolny” system zabawy o raczej niewielkim stopniu skomplikowania, lecz także charakterystyczna komiksowa oprawa graficzna i niesamowicie płynna animacja. Autorzy zadbali również o odpowiednią dawkę specyficznego humoru, rozweselającego nawet największych ponuraków. Ponadto nie zabrakło mnóstwa pobocznych mini-gier, trybu multiplayer (rywalizacja i kooperacja) na wspólnym ekranie oraz edytora poziomów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Alien Hominid

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Alien Hominid Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN
GBA