Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Zegapain XOR (X360)

Zegapain XOR X360

Zegapain XOR to pozycja, która powstała na podstawie popularnego (zwłaszcza w Japonii) serialu animowanego o tym samym tytule. W tej, utrzymanej w klimacie science fiction pozycji, po raz kolejny zasiadamy za sterami wielkich robotów, zwanych popularnie mechami.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Zegapain XOR (X360)

producent: Cavia

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

27lipca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zegapain XOR to pozycja, która powstała na podstawie popularnego (zwłaszcza w Japonii) serialu animowanego o tym samym tytule. Choć fani kreskówkowego pierwowzoru z pewnością przyjmą ją z otwartymi ramionami, jej fabuła nie nawiązuje aż w takim stopniu do serialu, aby nie mogli się nią cieszyć również pozostali gracze.

W tej, utrzymanej w klimacie science fiction pozycji, po raz kolejny zasiadamy za sterami wielkich robotów, zwanych popularnie mechami. Jako młody pilot ruszamy do walki z obcą rasą, zwaną Gars-orm. Sama rozgrywka polega na prowadzeniu licznych walk. Co ważne, nie są to wyłącznie pojedynki naziemne, gdyż akcja często przenosi się w powietrze, a nawet w kosmos. Latając w przestrzeni, mamy całkowitą wolność w poruszaniu się, a na naszej drodze poza innymi olbrzymimi machinami, stają także mniejsze jednostki wroga, jak choćby statki kosmiczne.

Informacje na temat kolejnych misji przekazywane są nam przez dowódcę, a wraz z kolejnymi zaliczonymi etapami odkrywamy historię obcej rasy i poznajemy przyczyny wojny. Zwiedzamy zarówno wielkie futurystyczne miasta, jak i opuszczone (na pozór) planety czy nawet wirtualną rzeczywistość.

Każdy z dostępnych mechów wyposażony jest w we własną broń i ataki specjalne. Poza różnego rodzaju nowoczesną bronią palną wielkie roboty używają również odpowiednika mieczy świetlnych – pojedynki nie ograniczają się więc do wymiany ognia. Mechy mają także specjalne pola siłowe, broniące je przed obrażeniami.

Gra jest kolorowa, pełno w niej różnego rodzaju efektów świetlnych, wybuchów, przedziwnych laserów. Modele robotów są duże i wyraźne, a część elementów grafiki utrzymana jest w mangowej konwencji. Poza głównym trybem dla jednego gracza autorzy umożliwi również wzięcie udziału w wieloosobowych pojedynkach za pośrednictwem Xbox Live.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Zegapain XOR

12+

Wymagania sprzętowe Zegapain XOR

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live